Po tygodniu wspaniałej rywalizacji, w której piękno gry ponownie znalazło się w centrum uwagi, Centro Multiusos de Las Rozas właśnie zamknęło swoje podwoje.

Jest to dla nas dobra okazja do zapoznania się z najważniejszymi momentami turnieju, a także nieco trudniejszymi czasami dla niektórych graczy.

NAJFATALNIEJSZY

U mężczyzn

Oczywiście nie trzeba dodawać, że w tym TOP zaczniemy od Pablo Lima i Agustin Tapia Thu wygrać swój pierwszy tytuł razem.

Rzeczywiście, po bardzo dobrym występie w finale przeciwko Argentyńczykom Bela i Sanyo, para argentyńsko - brazylijska wygrała zasłużoną pierwszą koronację! Rzeczywiście, poziom gry Limy i Tapii będzie ogromny, zwłaszcza w przypadku zwycięstwa w prostych setach przeciwko Lebronowi i Galanowi w półfinale!

Następnie zacytujemy Miguel lamperti i jego nowy partner, młody samorodek Miguel yanguas.
Dwóch graczy, którzy zagrali razem swój pierwszy turniej, pokazało nam pełen zakres swojego talentu. Chemia między nimi była obecna przez całą rywalizację i jako dowód na to, że jako pierwszy udało im się dotrzeć do ćwierćfinału, eliminując parę numer 1, Bela - Sanyo w bardzo wyrównanym meczu 7-6 (5) / 5-7 / 5-7.

Dzień wcześniej stworzyli niespodziankę, pokonując kolejną bardzo solidną parę, składającą się z Paquito Navarro i Martin Di Nenno - 4-6 / 6-3 / 6-7 (5)
Obiecujące wyniki na resztę sezonu.

U pań

Przytoczmy przede wszystkim trzecia koronacja Pauli Josemarii i Ariany Sanchez.
Przez cały czas trwania zawodów będą prawdziwymi walcami, nie tracąc ani jednego zestawu.
Narzucili się bez większej presji w obliczu Marta w finale z wynikiem 6-2/6-1.

Co więcej, to właśnie na tych ostatnich skupimy się teraz.
rzeczywiście Marta Ortega i Marta Marrero powrócił do zwycięstwa w Madrycie. Chociaż w finale nie udało im się znaleźć luki w przeciwnikach, Madrilenian i jej partnerowi udało się odzyskać swój poziom i awansować do pierwszego finału razem od powrotu jako para. Bardzo dobra wiadomość na przyszłość.
Aby zobaczyć na kolejnych spotkaniach, czy mogą potwierdzić!

Marta Ortega z woleja forhendowego w finale Las Rozas Open

Na koniec, aby zamknąć ten Top, rozsądnie byłoby wspomnieć o niespodziance stworzonej przez parę Veronica Virseda - Lucia Martinez twarz Patricia Llaguno i Virginia Riera eliminując ich w Rundzie 1 8-6 / 4-1 / 6-6.
Dwóm graczom, którzy odeszli jako outsiderzy, udało się odwrócić sytuację i pokonać faworytów, którzy byli w świetnej formie od kilku tygodni. Porażka w trzech setach z Breą/Icardo jest oczywiście bardzo zachęcająca.

FLOPY

U mężczyzn

Co mogło nas naznaczyć podczas tego ostatniego? World Padel Tour Otwarte Las Rozas to przede wszystkim szybka eliminacja Momo Gonzalez i Javier Rico podczas 1/16 finału przeciwko Mati Diaz i José D. Sanchez.
Hiszpanie przegrali 6-3/3-6/4-6.

Mimo pierwszego seta na ich korzyść, zwycięzcy Marbella Challenger nie zdołali pozbyć się tych dwóch graczy, którzy grali razem swój pierwszy turniej. Oni będą spodziewany w tym tygodniu w Lerma.

Druga rozczarowująca para to oczywiście ta, z której składa się Juan Tello i Federico Chingotto, który nie mógł zrobić nic lepszego niż przegrana w ćwierćfinale, a także w równych setach z Capra/Sanchez. Najwyraźniej dwaj młodzi Argentyńczycy nie znaleźli jeszcze magicznej formuły w 2021 roku.

U pań

Oczywiście najbardziej uderzającym wydarzeniem dla naszych koleżanek jest eliminacja pary numer 1, Gemma Triay / Alejandra Salazar z ćwierćfinału.

Hiszpański duet wpadł w twarz Marta w 3 zestawach 5-7 / 6-3 / 6-7 (3). koniec meczu był intensywny, ale popełnili zbyt wiele błędów, aby wykluczyć parę, która nie była jeszcze pewna siebie. Będą musieli szybko się zregenerować, jeśli chcą utrzymać prowadzenie w tabeli!

Wreszcie, jak wspomniano nieco powyżej, jest to porażka Patty Llaguno i Virginia Riera od ósmej, co zaskoczyło wszystkich, ponieważ od początku roku obaj gracze przyzwyczaili nas do lepszych. Będzie można ich oczekiwać za rogiem w Maladze!