Padel to stosunkowo nowy sport w porównaniu do innych sportów rakietowych, które najbardziej do niego przypominają, a mianowicie tenisa i squasha.

Wyniki sportowe na padlu są uwarunkowane różnymi czynnikami: fizycznymi i fizjologicznymi, konkretnymi umiejętnościami sportowymi i strategiami rywalizacji. Padel, podobnie jak tenis i squash, charakteryzuje się szybkim startem, hamowaniem, wieloma zmianami podparcia, powtarzającymi się uderzeniami, w których interweniuje wiele grup mięśni, od intensywności poniżej maksymalnej umiarkowana lub niska aktywność.

Jednak badań dotyczących tego sportu jest bardzo niewiele, a nawet więcej w naszym kraju. Właśnie dlatego my wkrótce określi wymagania fizyczne, to znaczy przebyte odległości i prędkości ruchu, a także wymagania fizjologiczne niezbędne dla padla: średnie tętno, poziom mleczanu we krwi i ocena postrzegania wysiłku. Pozwoli nam to zasugerować kierunki szkolenia i oceny, które wydają się najlepiej dostosowane do przygotowania gracza Padel na przyszłe lata.

Matthieu LEBOURGEOIS, fizjoterapeuta sportowy, powróci wymagania fizyczne i fizjologiczne niezbędne do gry w padla, które pozwolą nam zasugerować kierunki treningów i oceny dla graczy w Padel w przyszłych latach.

Matthieu Lebourgeois jest fizjoterapeutą i trenerem fizycznym. Dba o graczy Padel od reedukacji do ponownej atletyki i regularnie ćwiczy Padel w Padel rekreacyjnym. Matthieu zamierza sprawdzić się w zawodach i pokazać talent!