Padel można wznowić o godzinie 4 w Hiszpanii, co może przynieść korzyści podczas World Padel Tour, którego powrót zawsze wydaje się bliższy.

W swoim wywiadzie dwa dni temu Jorge de Benito powiedział nam, że dla czterech profesjonalistów minął co najmniej miesiąc szkolenia, aby móc wznowić World Padel Tour. Teraz wiemy Hiszpania odbiera padla o 4i to La Liga będzie mogła wznowić od 8 lipcapowinniśmy być w stanie wyobrazić sobie powrót „najlepszego padla na świecie” mniej więcej w tym samym czasie.

Apoziom sanitarnywydaje się, że możliwe jest ponowne uruchomienie WPT za zamkniętymi drzwiami, ale kwestia ekonomiczna pozostaje. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do piłki nożnej, padel prawie nie generuje praw telewizyjnych. Jak powiedział nam Jorge de Benito, WPT opiera się całkowicie na przychodach z biletów i konsumpcja podczas turniejów.

Jeśli World Padel Tour zostanie wznowiony w połowie lipca, inne pytanie będzie dotyczyć koszt klubów, które zorganizują fazę previas i prerevias. Czy w kontekście obecnego kryzysu kluby, którym wyraźnie brakuje gotówki po 3 miesiącach bez aktywności, mogą pozwolić sobie na utratę pieniędzy na organizację turnieju WPT?

Jednym z rozwiązań, które w krótkim okresie mogłoby być odpowiednie dla wszystkich, byłoby spraw, aby mecze płacili za widzów. W ten sposób WPT może łatwiej odzyskać swoje koszty i obniżyć koszty ponoszone przez kluby organizujące fazy kwalifikacji.

Widzimy, że Liga planuje dwa tygodnie rywalizacji za zamkniętymi drzwiami. Wyobrażamy sobie, że fani sportu, którzy od miesięcy pozbawieni są programów na żywo, w pierwszych tygodniach mogliby zostać uwiedzeni przez system pay-per-view. Czy byłbyś zatem przygotowany, na przykład na dwa turnieje, aby zapłacić za oglądanie meczów World Padel Tour na ekranie? Jeśli tak, ile chciałbyś wydać na grę?

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!