Mario Cordero przeprowadza wywiad z Zinédine Zidane po hiszpańsku (w oczekiwaniu na wersję francuską) podczas inauguracja Nowy Centrum Z5 w Istres.

Z5: piękny padel we Francji

Mario Cordero: „Jesteśmy z właścicielem Z5 Istres, graczem, który sprawił, że śniliśmy pewnego wieczoru w lipcu 1998 roku. Zinédine Zidane, jak się masz, czy możesz nam opowiedzieć o swoim nowym ośrodku? »

Zinedine zidan : Były gracz! Wszystko idzie dobrze, dziękuję. MNowe centrum tutaj w Istres składa się z 5 boisk piłkarskich, z których 4 są kryte, oraz 6 torów piłkarskich. padel.

MC: W Z5 można grać w piłkę nożną i padel, czy myślałeś o dodaniu innych sportów?

ZZ: Nie wiem, czemu nie, ale na razie nie jest to planowane. Na razie skupiamy się na dwóch działaniach: piłce nożnej i padel który rozwija się w szybkim tempie tutaj we Francji i który stanie się sportem równie ważnym jak w Hiszpanii!

Historia rodzinna

MC: Wiemy, że twój brat prowadzi Z5 w Aix, to rodzinna historia

ZZ: Kiedy 15 lat temu przestałem grać w piłkę nożną, rozmawialiśmy z moimi braćmi o tym, co moglibyśmy razem zrobić i pomyśleliśmy, że najlepiej znamy się na piłce nożnej, więc postanowiliśmy zacząć w Aix z 7 boiskami, w tym 3 w hali. A dziesięć lat później dodaliśmy 4 utwory padel. Wkrótce otworzymy trzecie centrum w Turynie.

MC: W Hiszpanii padel jest sportem rodzinnym par excellence, można go uprawiać w Waszych ośrodkach w wieku od 7 do 77 lat?

ZZ : Oczywiście i to właśnie kocham! To, co staramy się zrobić, to zebrać razem całą rodzinę, rodziców i dzieci, aby każdy mógł tu znaleźć szczęście i to jest dla mnie bardzo ważne.

Mario Cordero Zidane

Padel Pomiędzy przyjaciółmi

MC: Porozmawiamy trochę o tobie, jak utrzymujesz dobrą formę, jaki masz program sportowy na ten tydzień?

ZZ: Niewiele, staram się zdrowo odżywiać i trochę ćwiczyć, biegam dwa do trzech razy w tygodniu, a potem kiedy mam czas trochę piłki nożnej z przyjaciółmi i kilkoma padel także. Więcej i więcej padel właśnie teraz.

Federer / Nadal / Jornet / Woods: podpisuję wszystkie 4

MC: Wiemy, że jesteś wielkim fanem sportu, co byś wybrał między meczem tenisa z Rogerem Federerem, joggingiem w góry z Kilianem Jornetem, polem golfowym z Tigerem Woodsem czy grą padel z Ale Galan?

ZZ: Podpisuję się na 4! Każdy chciałby oczywiście grać przeciwko Federerowi lub Nadalowi. Nawet jeśli nie gram w golfa, byłoby fantastycznie móc być obok Tigera Woodsa i patrzeć, jak gra. A z Ale Galan zrobiłem to już na inaugurację w Aix!

MC: Widzieliśmy Cię w zeszłym roku na WPT Masters, jak się czułeś w związku z tym turniejem?

ZZ: To było spektakularne! Aby zobaczyć najlepszych graczy na świecie na żywo i poza torem, to był niesamowity dzień.

MC: Czy prawdopodobnie zobaczymy Cię na WPT w Tuluzie czy na Premier Padel Rolanda Garrosa?

ZZ: Zobaczymy w odpowiednim czasie.

MC: Na koniec będziesz pierwszym, który weźmie udział w grze kołem Padel Magazine ! Na tym kole, 14 nazwisk sportowców i osobistości, masz rok na zorganizowanie gry z kimkolwiek, na kogo wpadniesz, w przeciwnym razie spotkamy się ponownie za rok, aby uczcić rocznicę Z5 Istres i będziesz musiał zagrać mecz z drużyną Binisti/Cordero z Padel Magazine !

ZZ: Proszę bardzo, niektóre mają bardziej napięte harmonogramy niż inne, ale jedziemy!

Zidane Cordero Binisti


Po dwóch spinach Zinédine będzie więc musiał rozegrać mecz z Neymarem lub Christophe Dugarry, jego byłym kolegą z drużyny i przyjacielem z Bordeaux i reprezentacji Francji. Do zobaczenia za rok, aby sprawdzić, czy zakład został zrealizowany!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mario Cordero

Mario Cordero to świetny technik zespołu. Obserwuje, analizuje, wraca do tematów, by wnieść swoją wiedzę. Kompletnie, człowiek jest jak na polu!