Podczas inauguracji Z5 Istres, Padel Magazine był w stanie porozmawiać z Zinédine Zidane, który był obecny na tej okazji. 98 mistrz świata odpowiada na nasze pytania.

Le padel, jest fajnie!

Franck Binisti: Dlaczego Istres? AprW Aix widzimy, że jesteś bardzo zorientowany na południe…

Zinedine zidan : Zasadniczo zawsze jest okazja. Istres to miasto sportowe, otwarte dla wszystkich sportów. Nasz projekt został życzliwie przyjęty. Cieszę się, że mogę dziś zainaugurować ten Z5 Istres.

Jeśli chodzi o południe, tak i nie, myślę, że wszystko zależy za każdym razem od możliwości. Nasze drugie centrum Z5 zostało otwarte w Turynie we Włoszech, a pomysł polega na tym, aby móc również oferować padel w najbliższej przyszłości zostanie to zrobione szybko.

Na razie po Turynie nie planujemy żadnego innego projektu, słuchamy możliwości, ale nam się nie spieszy.

FB: Czy grasz regularnie? Czy zobaczymy cię na turniejach, czy byłoby to dla ciebie przyjemnością?

ZZ: Już nie mówiąc o konkurencji, padel to dla mnie przyjemność, ponieważ jest to bardzo zabawny sport. Jeśli kiedyś będę miał okazję wystartować, to będzie, ale w każdym razie staram się grać od czasu do czasu dla własnej przyjemności. W Hiszpanii jest to narodowy sport po piłce nożnej, więc kiedy tylko mogę zagrać, bo to naprawdę przyjemność.

Czy we Francji, Włoszech, Anglii, padel zaczyna się bardzo szybko rozwijać i nie należy zapominać, że jest to sport, w który może grać każdy. To mnie interesuje. Niezależnie od tego, czy chcę bawić się ze starszą osobą, czy z dzieckiem, mogę to zrobić. Niewiele jest sportów, które na to pozwalają. Tak też jest w przypadku piłki 5-a-side, kiedy się starzejesz, musisz redukować dystanse. ten padel, to trochę jak w tenisie, ale mniej techniczne. Możesz szybko się uczyć i szybko się bawić.

FB: W piłce nożnej jesteś trochę ekspertem i często grasz mniej intensywnie, padel czy w końcu jest raczej odwrotnie? Widzieliśmy, jak grałeś z Ale Galan, co ci to przyniosło?

ZZ: Absolutnie, nawet jeśli bawię się z ludźmi na moim poziomie. Ale fajnie jest grać z silniejszymi ludźmi, ponieważ szybko się rozwijamy. Kiedy grałem obok Ale Galan, nie popełniłem wielu błędów, natomiast gdy jestem obok kogoś słabszego, jest to bardziej skomplikowane. Bycie osobą spostrzegawczą bardzo mi pomaga obserwowanie tego, co robi.

FB: Czy dzisiaj jesteś graczem, który bierze lekcje, aby się rozwijać, czy wolisz zachować instynkt?

ZZ: To raczej instynktowne, obserwowanie tego, co robi mój kolega z drużyny i próba nauczenia się gestów. Aby wziąć lekcje, trzeba mieć czas, a niekoniecznie w moim przypadku.

W futbolu miałem coś wrodzonego, ale dużo pracowałem. Miałem tę techniczną jakość, ale musiałem dalej rozwijać się i doskonalić swoje gesty. Zdarzyło mi się robić ścianę przez dwie godziny. Myślę, że możesz mieć dar, ale musisz ciężko pracować.

Dziś czego chcę na torze padel, to zabawa z przyjaciółmi. Nie lubię przegrywać, więc robię wszystko, aby wygrać, kiedy jestem na boisku!

Możliwość grania mieszanego, atut dla padel !

FB: Niedługo skończysz 50 lat, czy nie byłaby to okazja, by urządzić imprezę wokół padel ?

ZZ: Dałoby się to zrobić, ale problem w tym, że na moje 50. urodziny nie mam prawa niczego organizować. Zorganizujemy coś dla mnie, mam szczęście, że mam wokół siebie ludzi troskliwych i miłych, a tego dnia nie muszę nic robić.

FB: Z którym graczem chciałbyś zagrać?

ZZ: Kiedy patrzę na koło, które stworzyłeś, myślę, że jest kilku interesujących graczy. Rafa Nadal byłby z pewnością świetny, Laure Boulleau też. W tym właśnie lubię padel, że możemy grać mieszankę, że wszyscy możemy grać razem!

Tak jak podczas wersja hiszpańska, Zinédine rysuje koło, które po raz kolejny ujawnia imię Christophe Dugarry. Naprzeciw nich Laure Boulleau i Cyril Hanouna!

Znajdź cały wywiad tuż poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !