urlopu Podaj pilke tak, że odbija się na szkło dolne. Nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza jeśli chodzi o inny sport rakietowy, taki jak tenis. Tutaj jest Końcówki 3 kto może ci pomóc.

Jesteś początkującym lub chcesz odkryć padel. Wchodzisz na tor, zaczynasz handlować. Stopniowo uspokajasz się i spróbujesz wyjść przez okna. Niestety często się mylisz, bo nie potrafisz poprawnie odczytać trajektorii piłki, jej prędkości po odbiciu ...

Po powrocie do domu obserwujesz, jak profesjonaliści bronią wyjść okiennych, a ty będziesz się starać, aby ich polubić. Błąd! To, co robią nasi profesjonaliści sportowi, jest na poziomie, który są w stanie zrobić tylko najlepsi gracze:

  • Przewidywanie odbicia
  • Późne przygotowanie do ukrycia pożądanego kierunku
  • Doskonały odczyt piłki dzięki wieloletniej praktyce

Więc co?

Istnieje kilka sposobów nauczenia się ochrony tylnej szyby.

  • Przede wszystkim samouczki wideo. W sieci jest ich kilkadziesiąt, w kilku językach, które pokażą Ci podstawy obrony.
  • Potem są lekcje. Twój klub padel z pewnością oferuje lekcje z instruktorem, który poświęci czas na wyjaśnienie techniki najlepiej pasującej do twojej gry, aby lepiej chronić okna.
  • Na koniec mamy 3 wskazówki.

1- Wczesne przygotowanie

Zwykle o nim zapominamy, ale jak najszybsze przygotowanie pala z powrotem pozwala nam mieć więcej czasu na dostosowanie naszego położenia. Kiedy przeciwnicy uderzają piłkę, postaraj się jak najszybciej położyć pala na forhendowej lub bekhendowej stronie. To jest pierwsza informacja, którą będziesz mieć, a twój mózg będzie przetwarzał ją szybciej za każdym razem, jeśli się do niej przyzwyczaisz. W przypadku forhendu zalecamy skierowanie główki rakiety w kierunku tylnej szyby, bekhend, czy to jedną, czy dwiema rękami, spróbuj schować pala za ciałem.

2- Pierwszy krok

Mieliśmy już wspomniano w poprzednim artykule, pierwszy krok pozwala zawsze być w dobrej pozycji. Jak to osiągnąć? Stopa po stronie twojego przygotowania (prawa noga dla osoby praworęcznej grającej na forhedzie) przesunie się do tyłu w tym samym kierunku, w jakim leci piłka od twoich przeciwników. Innymi słowy, twoja stopa będzie poruszać się równolegle do toru piłki. Ten pierwszy krok musi być poprawnie wykonany i prosty. Nie możesz zrobić tego zbyt mało, bo będziesz wtedy za piłką, a zwłaszcza nie rób tego w kierunku prostopadłym do toru piłki, bo będziesz się od niej oddalać lub nawet grać od tyłu.

Po tym pierwszym kroku wszystko, co musisz zrobić, to dostosować położenie małymi krokami.

3- Zrozum odbicie

To z pewnością najbardziej skomplikowany krok. Często widzimy graczy uderzających piłkę zbyt szybko za nimi, powodując utratę kontroli, faul lub umożliwiając przeciwnikom wygrywający strzał. Mamy „wskazówkę”, która pomoże Ci zrozumieć odbicie.

Podczas rozgrzewki lub treningu baw się dobrze, wysyłając piłki, które odbijają się od tylnej szyby przeciwnika. Piłka odbija się o ziemię, potem o tylną szybę, a na koniec ponownie o ziemię. To drugie odbicie często ma miejsce na linii bazowej, w 70% przypadków, co jest dość dużą liczbą.

Więc bądź spokojny. W zdecydowanej większości przypadków pocisk złamie się samoczynnie i ginie tuż przed tobą.

Te 3 wskazówki są niezbędne do zrozumienia i nauczenia się gry po wyjściu z okna. Nie kopiuj od razu gry profesjonalistów, zrób to krok po kroku. W międzyczasie oferujemy Ci ten film.