Obecny podczas Finał WPT Masters, Kristina Clément, Export Manager marki Nox, dzieli się z nami swoją oceną firmy z 2021 roku oraz wyzwaniami, które czekają ją na 2022 rok.

” padel eksploduje na całym świecie, co znajduje odzwierciedlenie w sprzedaży ”

Padel Magazine : Kończy się rok 2021, jaką ocenę może sporządzić Nox?

Kristina Clément: "Rok minął bardzo dobrze, le padel eksploduje na całym świecie, co znajduje odzwierciedlenie w sprzedaży. Jesteśmy zmuszeni do bardzo gwałtownego zwiększania mocy produkcyjnych, ponieważ popyt rośnie w wielu krajach Europy i poza nią. Trudno jest zaspokoić całe zapotrzebowanie, ale powiedzmy, że to dobry problem! Bardzo się cieszymy i wiemy, że powinno to trwać jeszcze długo, bo jest jeszcze wiele krajów, które powinny dołączyć do wagonu padel".

Padel Magazine : Dokładnie mówiąc o Europie, jak wygląda sytuacja Nox na innych kontynentach? 

Kristina Clément: "Ameryka Południowa „startuje”, ale skoro jest to strefa „Historic” z Argentyną, nie będziemy rozmawiać o eksplozji, ale raczej o nowym boomie, „Reboom”, jeśli można to tak nazwać! W Stanach Zjednoczonych wiemy, że padel jest bardzo rozwinięty na poziomie Miami, Florydy itp.. ale USA jest jeszcze daleko od tego wszystkiego, a jeśli tam wybuchnie, będzie to bardzo korzystne dla wszystkich. W Azji na razie jest jeszcze wiele do zrobienia, podobnie jak w Australii!”

Padel Magazine : Czy możesz nam powiedzieć, w jakich obszarach NOX zainwestuje w 2022 r., aby przyspieszyć swój rozwój?

Kristina Clément: " Pierwsza rzecz, stworzyliśmy system o nazwie SmartStrap. To bardzo łatwy sposób na zmianę sznurka, zwłaszcza gdy dużo się pocisz lub gdy sznurek jest zużyty. Stworzyliśmy ten pomysłowy system, który w 10 sekund pozwala na zmianę paska. Paski można spersonalizować itp. bez konieczności zdejmowania pokrowca, co groziłoby utratą gwarancji pałacu.

Na poziomie pala, dla kolekcji 2022, jesteśmy pierwszą marką, której jakość naszych rakiet została potwierdzona przez niezależne laboratorium. Jest to laboratorium z siedzibą w Walencji, do którego wysłaliśmy po kilka sztuk każdego modelu i przetestowali wszystko: trwałość, moc pocisku, odporność na uderzenia. Ponadto sprawdzili, że wszystkie pale tego samego modelu są idealnie identyczne, aby podczas zakupu nie istniała jakakolwiek różnica między dwoma pale tego samego modelu. "

"Nasi zawodnicy grają rakietami sprzedawanymi szerokiej publiczności"

Padel Magazine : A co do samych pali, czy nastąpiły jakieś zmiany w stosunku do zakresu 2021?

Kristina Clément: "Mamy gamę Luxury, którą chcieliśmy zadedykować graczom WPT: Agustin Tapia, Miguel Lamperti oraz lornetki Mapi & Majo Alayeto. Jeśli chodzi o ewolucję rakiet śnieżnych, wdrożyliśmy specjalne wykończenia, zwłaszcza na rakiecie Agustina Tapii. (których używa podczas tych finałów mistrzowskich): a Wykończenie w technologii Spin Plus, czyli 2 w 1, z werniksem na poziomie logo i zastosowaniem reliefu 3D, a następnie matowe wykończenie piaskiem krzemionkowym (nadające palaczowi bardziej „szorstkiego” wygląd) reszty rakietki. Z jednej strony skupienie się na władzy i kontroli (wykończenie lakierem), a z drugiej strony trochę więcej efektów (wykończenie z piasku krzemionkowego)

La Kubek ML10 Pro który jest naszym bestsellerem, również doczekał się swojej małej aktualizacji. Chcieliśmy, aby był obecny w gamie Luxury, mamy wybrał również Luksusową formę, a Miguel Lamperti w szczególności stwierdził, że ta nowa forma daje więcej mocy rakiety. Testował go 2-3 miesiące temu i zakochał się w nim. Od tamtej pory grał tylko z tym! ”

Padel Magazine : A co z asortymentem damskim? 

Kristina Clément: „W przypadku Mapi i Majo każdy chciał mieć własnego pala. Gracz po prawej woli okrągły kształt, a gracz po lewej woli kształt rombu, to dziwne (śmiech)! To samo dotyczy pianki, klasycznej myszy HR3 dla Mapi i czarnej pianki EVA dla Majo. Widzimy, że cechy graczy po lewej i po prawej stronie znajdują się w wybranych modelach rakiet. Ponieważ przypominamy: nasi gracze faktycznie grają rakietami sprzedawanymi szerokiej publiczności, więc możemy być jedynymi na rynku!

Jedyne, o co proszą gracze, to konkretna waga, Agustin i Miguelito lubią grać z 377 gramami, ale dla ogółu zatrzymujemy się na 375 gramach, to jedyna różnica! ”

Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.