Z dwoma dużymi turniejami zaplanowanymi na 2020 rok: jeden na FIP, drugi na APT Padel Tour, Las Vegas, najbardziej zaludnione miasto w Nevadzie, wydaje się obstawiać na padel.

Stany Zjednoczone, które ma ponad 3 miliony graczy w pickleball, reprezentują ogromny potencjał wzrostu dla padla. FIP i APT Padel Tour to zrozumieli. Las Vegas, stolica gier na świecie, jest zdecydowanie jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do organizowania turniejów.

Tak więc Międzynarodowa Federacja Padeli organizuje Wzrost FIP w Real Racket Academy w Las Vegas od 15 do 17 listopada. Mówi się także, że mistrzostwa świata weteranów padla, które miały odbyć się w tym samym okresie, mogą odbywać się również w „mieście grzechu”. Sprawa do naśladowania.

L 'APT Padel Tour nie da się prześcignąć, ponieważ w 2020 r. jak powiedział nam Fabrice Pastor, trzy daty zaplanowane w Stanach Zjednoczonych, w tym jedna do Las Vegas, od 06/07 do 12/07. Turniej w San Diego, który odbędzie się w dniach od 27 do 03, nie mógł się odbyć z powodu Covid-03.

Mamy nadzieję, że w Las Vegas i Houston, które miały się odbyć w dniach 12–10, mogą mieć miejsce. To samo dotyczy weteranów mistrzostw świata. Wirus został mocno dotknięty przez Stany Zjednoczone, nic nie jest mniej pewne ... W każdym razie, gdy wszystko wróci do normy, być może amerykański program w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju padla!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!