W najbliższą sobotę odbył się długo oczekiwany finał FIP Rise Marassi Open. Do konfrontacji zmierzyli się Jérémy Scatena / Adrian Mercadal (rozstawieni na 1. miejscu) i Youssef Hossam / Matias Nicoletti (rozstawieni na 3. miejscu). Dziś rano udało im się zakwalifikować extremis przeciwko tej parze Niech żyje / Seurin, Dzisiejszego popołudnia Scatena i Mercadal byli bardziej zdeterminowani niż kiedykolwiek, gdy spacerowali po boisku 20x10.

Scatena i Mercadal przejmują prowadzenie

Od początku meczu para francusko-hiszpańska pokazywała imponujące mistrzostwo. Ewoluując z łatwością, Scatena i Mercadal szybko objęły prowadzenie dzięki solidnej grze. Doświadczenie obu partnerów było widoczne przez całą pierwszą rundę, co pozwoliło im wygrać pierwszego seta wynikiem 6/4.

Ładny powrót, ale niewystarczający

Miejscowy Youssef Hossam i jego włoski partner Matias Nicoletti nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Po zasłużonej przerwie obie zawodniczki przyspieszyły grę iw prażącym słońcu para włosko-egipska przejęła stery meczu, wychodząc na prowadzenie w drugim secie. Bardzo szybko prowadzili 5/2. Adrian Mercadal i Jérémy Scatena nie mieli jednak powodów do paniki, którym udało się wyrównać. Stopniowo Francuz i jego kolega z drużyny wrócili do stanu 5/5 i bardzo dobrze powrócili. Jednak ten wysiłek nie był wystarczający; w ostatniej serii para Hossam/Nicoletti wygrała 7/5.

Napięty finisz

Stung, Jérémy Scatena i Adrian Mercadal byli zdeterminowani, aby trzeciego seta nie rozpoczynać tak jak poprzedniego. Zmęczeni upałem obaj gracze nadawali swoim strzałom nowy rytm. Bardziej agresywnie objęli prowadzenie, prowadząc 2:1. Po powrocie z ławki Hiszpan Mercadal serwuje i pozwala swojej drużynie trafić do dołka. Pewni siebie duet zagrali efektywnie, ograniczając liczbę niewymuszonych błędów i jeszcze bardziej przytłaczając rywali. Nie trzeba było jednak liczyć na determinację Youssefa Hossama i Matiasa Nicolettiego, którym udało się zmniejszyć przewagę, wracając do 4/3.

Ostatecznie Jérémy Scatena i Adrian Mercadal wydawali się bardziej kompletni i logicznie wygrali ten finał. Wynik końcowy: 6/4, 5/7, 6/4.