Król Bela odwiedzał klub Pyramides na wystawę z nowym producentem sprzętu Wilsonem. Argentyńczyk udziela nam ekskluzywnego wywiadu.

Zrelaksowany i pewny siebie zwierza się Lorenzo Lecci Lópezowi z ewolucji jego gry, relacji z Wilsonem i ma nadzieję, że „kłótnie” między liderami padla mogą się zakończyć.

„Les Pyramides, prestiżowy klub”

Lorenzo Lecci López: Dziesięć lat temu przybyłeś, aby zainaugurować pierwszy kort do padla w całym regionie paryskim. A dziś wróciłeś i masz 10 kortów.

Fernando Belasteguin: „Tak, przypomniałem sobie, że przyszedłem do tego wspaniałego klubu. Pierwsza kraina! Minęło dziesięć lat, a jaNie mam wątpliwości, że nie tylko ten klub, ale także Paryż i cała Francja nie są obce wielkiemu rozwojowi qZnasz i poznasz Padla na świecie.

Dziś widzę taki prestiżowy klub jak klub Pyramides z 7 boiskami i częściowo zadaszoną konstrukcją to ogromna radość. Nie mam wątpliwości: w przyszłości zobaczę wiele innych kortów do padla ”.

belasteguin-lopez-lecci-pyramides-wywiad-skalowany

Ewolucja „Rey”

Lorenzo Lecci López: Jaka jest główna różnica w grze pomiędzy Belą z 2010 roku a Belą dzisiejszą?

Fernando Belasteguin: „Musiałem ewoluować na moich atakach. Staram się zaskakiwać coraz krótszym czasem. Jeśli chcę być konkurencyjny, Muszę dostosować się do ewolucji padla. W 2020 roku nie jestem tym samym graczem, co w 2010, aw przyszłym roku znów będę inny ”.

Lorenzo Lecci López: Fernando, na poziomie ludzkim, co się zmieniło? Dojrzałość ? Doświadczenie?

Fernando Belasteguin: „W 2010 roku urodziła się moja druga córka. Dzieci zmieniają cię na zawsze i to jest największa zmiana. Co ciekawe, moje ciało nadal pozwala mi trenować w 100% każdego dnia, mimo że potrzebuję więcej odpoczynku ”.

Jego występ na World Padel Tour

Lorenzo Lecci López: W półfinale turnieju na Minorce, wygrywasz z Tapią niesamowity mecz z najbardziej wysportowaną parą w danym momencie (Lebron / Galan). Jakie były klucze do tej opozycji?

Fernando Belasteguin: „Utrzymywaliśmy intensywność psychiczną przez dwie godziny meczu. Pozwoliło nam to wykorzystać szanse, które dali nam w pewnych momentach gry. W tym roku są najlepsi. Wygrali 4 z 7. turniejów. Kiedy najlepsza para roku da ci szansę, zgarnij ją. Wiedzieliśmy, jak to wykorzystać, ale kluczem było zachowanie koncentracji przez całą grę."

Lorenzo Lecci López: Co sądzisz o wprowadzeniu „Punto de Oro” na WPT?

Fernando Belasteguin: „Podobnie jak w przypadku wszystkich zmian, na które gracz nie ma wpływu: mam kontrakt z WPT i powiedzieli mi, że w tym roku muszę grać z Punto de Oro. Miałem wtedy dwie możliwości: narzekać, ale zamierzałem stracić dużo energii i czasu; albo trenuj i dostosuj się do Punto de Oro. Wybrałem drugą opcję. WPT ma moc tworzenia reguł, więc zawsze będę się dostosowywać. Nie zastanawiam się, czy mi się to podoba, czy nie, takie są warunki ”.

Lorenzo Lecci López: Wielu fanów apeluje o przywrócenie wygrywających 3-setowych meczów do finałów Masters. Jesteś dla

Fernando Belasteguin: „Obecny system rywalizacji polega na graniu każdego dnia. Były sety proste 5 lat temu, ale nie trwało to długo. Jeśli jest finał 6-setowy, powinniśmy dać przynajmniej jeden dzień wolny. Ryzyko polega na tym, że zobaczysz połowę w sobotę po południu o 5 nad ranem i rozegranie meczu w 3 setach w niedzielny poranek. Nie sądzę, żeby to było zdrowe dla zawodnika i sportu: istnieje duże ryzyko kontuzji. To nie jest interesujące dla WPT, bo jeśli zawodnik, który jest najważniejszym atutem, dozna kontuzji, to sport traci zainteresowanie ”

„Lebron i Galan mogą pobić mój rekord”

Lorenzo Lecci López: Wielu fanów w mediach społecznościowych uważa, że ​​Twoje osiągnięcie, jakim jest pozostanie 16 lat na pierwszym miejscu na świecie, nigdy nie może się równać. Myślisz, że pewnego dnia ten rekord może zostać pobity?

Fernando Belasteguin: "Tak, bo gdybym to zrobił, to jest to możliwe. Czasami słyszę, że wcześniej padel był mniej konkurencyjny, ale to nieprawda. Padel to gra podwójna, a kiedy najlepszy gracz po prawej i najlepszy po lewej spotkają się, tak jak to zrobiliśmy z JM Diazem, ta para może pozostać numerem 1 przez te wszystkie lata. Mogłem kontynuować grę z Pablo Limą, który był najlepszym zawodnikiem po prawej stronie. Na przykład w tym roku dwóch znakomitych zawodników połączyło siły (Lebron i Galan), są młodzi i potrafią to zrobić ”.

„Wilson chce uprawiać padel”

Lorenzo Lecci López: Jak powstał ten projekt z Wilsonem?

Fernando Belasteguin: „Wszystko przebiegło bardzo szybko. Wilson skontaktował się ze mną we wrześniu i październiku zeszłego roku. Moja umowa wygasła z poprzednią marką. Spotkaliśmy się z Wilsonem i dyskusja była bardzo szybka. Pierwszą rzeczą, którą mi powiedzieli, i dlatego jestem z Wilsonem: „Chcemy pomóc Padel rozwijać się jako sport na całym świecie”.

Zanim jeszcze opowiedziałem o warunkach ekonomicznych, przyszłości czy czymkolwiek, powiedziałem im, że mogą na mnie liczyć przy tym projekcie. Padel dał mi wszystko. Ten sport pozwolił mi pomóc mojej rodzinie w Argentynie w Hiszpanii.

Kiedy marka nr 1 na świecie w sportach rakietowych Wilson poprosiła mnie, abym rozwinął sport, który dał mi wszystko i sprawił, że będzie się rozwijał na całym świecie, przekonali mnie od pierwszej dyskusji. Uzgodnienie warunków kontraktu i nowej marki W Bela było bardzo proste. Jestem zachwycony ! Byłem przyzwyczajony do pracy z międzynarodowymi obywatelami, ale Wilson udowodnił, że jestem na innym poziomie ”.

Lorenzo Lecci López: Porozmawiajmy o twoich rakietach śnieżnych. Czy są jakieś zmiany w porównaniu z innymi używanymi rakietami, które odpowiadają ewolucji Twojej gry?

Fernando Belasteguin: „W linii W Bela mamy 3 rakiety. Zawodowiec, elita i zespół. Zawodowiec to „pala”, z którym gram. Chcieliśmy, aby rakieta, na której gram, była dostępna dla wszystkich. Chciałem, żeby rakieta Wilsona miała moją tożsamość.

Pracowaliśmy nad „sercem” w środku rakiety, ponieważ jestem graczem, który gra swoim sercem i żyłkami na końcach rakiety. Dzięki temu rakieta jest bardzo stabilna i solidna, co odpowiada mojej grze.W pozostałych rakietach z tej serii zachowujemy ten sam projekt, z tą różnicą, że jest to gęstość materiałów.

Dla profesjonalnych graczy rakieta jest sztywniejsza. W przypadku Elite jest bardziej elastyczny, a równowaga rakiety znajduje się w centrum. W zespole jest jeszcze bardziej elastyczny, a równowaga jest nieco bardziej w kierunku końcówki, dzięki czemu amator może mieć moc przy mniejszych ruchach.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ po raz pierwszy marka ma dla wszystkich typów graczy taką samą konstrukcję i taką samą rakietę, jak zawodowy gracz."

rakieta wilson bela

„Myślałem, że już nigdy nie zagram”

Lorenzo Lecci López: „Un Belasteguin nunca se rinde ”{Belasteguin nigdy się nie poddaje}, oto co jest napisane na pasku rakiet serii W Bela. Czy to była prośba od ciebie, czy pomysł od Wilsona?

Fernando Belasteguin: "To bardzo miły akcent ze strony marki. To zdanie zostało wyryte w 2018 roku. Po 16 latach i 8 miesiącach jako nr 1 na świecie zraniłem ścięgno łokcia, co uniemożliwia mi grę przez 5 miesięcy.

Wydawało się, że to był dla mnie koniec, że nie mogę już grać w padla. 5 miesięcy później i dzięki punktom, które zdobyłem wcześniej w sezonie, mogę uczestniczyć w Mistrzostwach. Wygrałem tego Mistrza. Miałem w torbie rysunek mojej córki Sofii. Trenowałem dzień i noc, ale łokieć się nie poprawiał.

zdjęcie bela nunca se rinde

To zdanie powtarzam moim dzieciom za każdym razem, gdy coś robią. Pewnego dnia moja córka zobaczyła mnie smutną i dała mi rysunek, mówiąc do mnie „nie zapomnij zdania, które zawsze nam mówisz”. Zawsze trzymałem go w swojej torbie, a kiedy zdobyłem Mistrza, chciałem zadedykować mu to zwycięstwo.

Fakt, że każda rakieta Wilsona, która sprzedaje się na świecie, ma odręcznie napisane to zdanie, ponieważ jako ojciec przyprawia mnie o gęsią skórkę. To pamięć na całe życie ”.

Ciąg dalszy od'wywiad ICI.

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.