Po raz pierwszy w 2020 roku będziemy mieć finał na World Padel Tour tylko z Argentyńczykami : Franco Stupaczuk, Sanyo Gutierrez, Agustin Tapia i Fernando Belasteguin.

Pierwsza dla Stupa / Sanyo

Dziś rano Franco Stupaczuk i Sanyo Gutierrez, którzy kwestionowali ich V półfinał 5 roku, wreszcie udało się zrobić ten krok. Trzeba powiedzieć, że choć raz Argentyńczycy nie odziedziczyli strachów na wróble Galan / Lebron, którzy eliminowany czterokrotnie na tym etapie zawodów ten sezon!

Bardziej komfortowo z nieco wolniejszym tempem Navarro / Lima, Sanyo i Stupa osiągnęły bardzo solidne dopasowanie i wykorzystał brak rytmu pary hiszpańsko-brazylijskiej. Dzięki ich zwycięstwu 6 / 3 7 / 5jutro spotkamy się z nimi pierwszy finał razem !

Kredyt wideo: World Padel Tour

Bela / Tapia osiągają ten wyczyn

Niepokonany w pomieszczeniach od wznowienia, Ale Galan i Juan Lebron zaczęli faworytów w tej konfrontacji Zwycięzcy Sardegna Open. Trzeba powiedzieć, że Hiszpanie wczoraj w półfinale byli pod wrażeniem.

W pierwszym zestawie jeszcze zbalansowanym Ale i Juan lepiej opanował ważne punkty, wygrywając trzy mecze „punto de oro”, aby wygrać pierwszą rundę 6 / 2 w 41 minut. Wciąż mówiliśmy sobie, że Bela / Tapia to zrobiła 7 punktów przerwania bez zamiany ani jednego, przegapił zbyt wiele okazji, ale być może wciąż miał jakąś kartę do zagrania.

Rozpoczynając ponownie w walce w drugim secie, argentyńska para od trzeciej partii zdołała zrobić pierwszą przerwę w grze. Wykorzystując niecodzienne błędy popełniane przez młodych Hiszpanów, zwłaszcza w kolcu i wyrywając wszystkie piłki, Tapia i Bela w końcu udało się wygrać seta, 6 / 4, na „punto de oro”, jako symbol.

Chociaż nie oddalibyśmy dużo skóry Argentyńczykom, gdyby Galan i Lebron zdołali uwolnić się na 5/4, mecz odwrócił się na początku trzeciego. Z fenomenalnym Agustinem na szpiku i lepszym zarządzaniem ważnymi momentami, Belasteguin i Tapia wygrywają 2/6 6/4 6/2, na ostatnim decydującym punkcie (w sumie w meczu było 7).

Oferują sobie drugi z rzędu finał, twarzą Stupa / Sanyo, której jeszcze nie pokonali w tym sezonie w dwóch konfrontacjach ... Ale Tapia / Belasteguin są w świetnej formie, a dwa razy te drużyny walczyły ze sobą, Bela grał po prawej ...

Kredyt wideo: World Padel Tour

Powołanie jutro o 10:00 na finał, który zapowiada się wybuchowo!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!