To jest wiadomość, która wstrząśnij planetą padel przez 24 godziny. QSI i Nasser Al-Khelaifi chcą zabezpieczyć usługi najlepszych graczy w World Padel Tour, począwszy od tego roku. W tym celu została sformułowana najatrakcyjniejsza propozycja.

Nasser AlKhelaifi carraro obwód pro padel

Bardzo ciekawa propozycja finansowa

Najlepsi gracze w World Padel Tour mieć kontrakt na wyłączność z torem do końca 2023 r.. Gdybyśmy już wiedzieli, że kilku graczy jest w blokach startowych, aby spróbować je odzyskać od 2024 roku, Katar uderzył przed wszystkimi innymi.

Sformułowano propozycję zaproponowania obwodu we współpracy z FIP od 2022. I zgodnie z dokumentem, który udało nam się uzyskać, QSI zdecydowało się umieścić pakiet na poziomie finansowym, aby przyciągnąć graczy z tego roku

Do 2022 r. oferowanych będzie około 10 turniejów (na wolnych miejscach w kalendarzu WPT). Byłoby mniej więcej tak samo w 2023 r., a następnie w 2024 r. ten obwód stałby się główną rundą, z około trzydziestoma datami podzielonymi w następujący sposób:

  • 4 Wielkie Szlemy z nagrodą pieniężną w wysokości 525 000 € według turnieju
  • 8 „1000” z nagrodą pieniężną w wysokości 250 000 € według turnieju
  • 12 „500” z nagrodą pieniężną w wysokości 125 000 € według turnieju
  • 1 Mistrz z nagrodą pieniężną w wysokości 280 000 €
  • 1 na całym świecie według wyborów
  • 1 na całym świecie w parach
  • 2 turnieje kontynentalne

We wniosku przypomina się, że turnieje rozgrywane w 2022 i 2023 roku otrzymałyby podobne nagrody pieniężne. Na razie nie wiemy jeszcze, ile nagrodziłyby światowe i kontynentalne turnieje, ale powinny też przynieść pieniądze graczom.

Dodatkowo gracze otrzymywaliby 10% nagrody pieniężnej w postaci premii i planu emerytalnego, a także 10% zysków w tej samej formie.

Na poziomie finansowym warunki są bardzo atrakcyjne, ponieważ obecnie najlepiej wyposażone turnieje na World Padel Tour, the Masters, przyznają nagrodę w wysokości 101 000 euro dla mężczyzn.

Inne gwarancje dla graczy

W świetle ogłoszonych danych liczbowych zrozumiałe jest zatem, że stowarzyszenie graczy przywiązuje szczególną wagę do tej propozycji.

Ponadto nowe oferty sojuszu FIP/QSI inne ciekawe warunki, takich jak ubezpieczenie medyczne dla graczy, umowy z liniami lotniczymi i hotelami… Mecze byłyby na antenie Bein Sports, a kilka turniejów może odbywać się w tym samym czasie, aby umożliwić graczom uzyskanie widoczności.

Wreszcie, nie bez znaczenia w oczach graczy jest możliwość, poprzez związanie się z FIP, poprawić możliwości dialogu z MKOl, a tym samym przyspieszyć przybycie padel na igrzyskach olimpijskich.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !