Ach, obsługa... Taki prosty cios padel a przy tym tak kontrowersyjny. Czy należy grać poniżej bioder… czy powyżej? Gdzie właściwie znajduje się strefa wpływu autoryzowana przez federacje na całym świecie? Wydawałoby się, że wbrew sobie usługa nie znajduje konsensusu wśród graczy.

Ty, podobnie jak ja, niewątpliwie miałeś już do tego prawo ta mała myśl "Nic nie mówię, bo trenujemy, ale na turnieju odgwizdałbym faul.„Przyznaję, że tego rodzaju uwaga wywołuje we mnie wzdrygnięcie. Założę się, że nie jestem jedyny. Dlatego zobaczmy, co mówią oficjalne teksty FFT !

„Podający najpierw odbija piłkę, a następnie uderza ją poniżej pasa”

Bez urazy dla kibiców i tych, którzy piszczą, kiedy uderzenie powyżej poziomu bioder, należy wykonać usługę poniżej taliizgodnie z zasady FFT. W związku z tym, nad biodrem. To samo dotyczy przepisów międzynarodowych, o których mowa talia, co oznacza pasek lub innymi słowy talię w przypadku osób nie mówiących po hiszpańsku. Dla tych, którzy podobnie jak ja mają trudności ze zrozumieniem, gdzie biodro znajduje się w stosunku do talii, znaleźliśmy ten mały szkic:

SZKIC TALII BIODROWEJ

Tutaj łatwo to zauważyć talia znajduje się znacznie powyżej bioder. Jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy pępek, talia znajduje się powyżej, a biodra poniżej. W końcu nie jest to aż tak skomplikowane.

Kontrowersje i orzeczenia arbitrażowe

W środowisku zawodowym w 2023 r. usługa była tym bardziej kontrowersyjna, że ​​była szeroko kwestionowana przez graczy. Jeśli ktoś woli nie skarżyć się sędziemu, inni nie wahają się grać na nerwach swoich przeciwników. Często oczy wszystkich zwrócone są na sędziego, cesarskiego sędziego każdej gry padel na bardzo wysokim poziomie.

SERWIS STUPY

Weźmy powyższy przykład Franco Stupaczuk. Szybko to zauważamy usługi Argentyńczyka nie są regulowane. Co więcej, Javi Garrido natychmiast zgłasza błąd sędziemu. A jednak zaskoczenie i zdumienie, punkt został utracony dla pary Garrido/Gonzalez. Mówimy wtedy o „vol arbitrażowy„, Garrido jest równy oburzony.

Ale ostatecznie czego powinniśmy się nauczyć z tej historii? Tego chciał sędzia”lataćGonzaleza/Garrido? Nie bardzo Że zasady dotyczące usługi są niejasne i subiektywne? Bez wątpienia. Jak każdy sędzia popełnia błędy. A w przypadku tak specyficznym jak służba, co wymaga bardzo dobrego wzroku i szybkiego podejmowania decyzji, możemy zrozumieć, że może tak być kilka braków.

Jeśli więc nawet profesjonaliści popełnią błąd, nie możemy sobie tego nawet wyobrazić jako amator.

Jakie rozwiązania?

Nie będzie "typ„, w tym artykule, aby trochę zaoszczędzić wypłaty bandeja. Ostatecznie serwis jest dość trudny do sędziowania. Wśród amatorów jest jeszcze gorzej, bo każdy ma swoją definicję.. Jeśli przyjrzymy się uważnie, nawet rozmiar odtwarzacza ma znaczenie, ponieważ: im jesteś wyższy, tym wyżej możesz uderzyć piłkę, a zatem dobrze serwować.

Ostatecznie, jeśli nie chcesz ryzykować, że przeciwnik powie Ci po raz trzynasty w tym secie, że serwujesz za wysoko, po prostu upuścić piłkę zamiast rzucać. Dzięki temu, niemal automatycznie upewniasz się, że uderzasz piłkę poniżej pasa. Jednak zalecenie puszczenia piłki z pewnością gwarantuje uderzenie piłki pod biodro, ale jest sprzeczne ze wszystkimi zaleceniami najlepszych trenerów.

Możesz też zrobić podobnie Juan Martin Diaz, kto wziął czas rozgrzać się do służby przed rozpoczęciem spotkania, aby się zorientować!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.