Wiesz jak grać bandeja lub vibora ale kolejny cios to często katastrofa? Czy popełniasz błąd lub grasz piłką pozwalając przeciwnikom na atakowanie Ciebie? Poświęć kilka minut i przeczytaj te wskazówki. Mogą być dla ciebie bardzo przydatne.

Spędziłeś godziny na robieniu bandejas, wszystkie są idealne, ale kiedy jesteś na torze, to bandeja nie pozwala na utrzymanie pozycji ofensywnej w siatce. Ale dlaczego ?

Przede wszystkim może myślisz, że bandeja zatrzymuje się tuż po uderzeniu. Wielu graczy jest w takiej sytuacji. Piłka nadchodzi, przygotowują się bardzo dobrze, ustawiają się wspaniale, uderzają jak bogowie, ale pozostają w miejscu po uderzeniu. To jest pomyłka. ten bandeja musi zakończyć się, gdy stoisz obiema stopami na ziemi, twarzą do przeciwników i na palcach, z ciężarem ciała do przodu.

Mapa Alayeto vibora WPT Vigo Otwarte 2022

Jeśli tego nie zrobisz, po uderzeniu poluzujesz się i spóźnisz się na następną piłkę, powodując, że będziesz pod presją lub popełnisz faul.

Wtedy może twoja woleja jest źle zagrana lub zbyt ryzykowna. To z pewnością jeden z najczęstszych błędów. Twoja pierwsza woleja zawsze powinna być wykonana w prosty sposób, bez zbytniego ryzyka, aby ustalić swoją pozycję przy siatce. W poprzednim artykule mówiliśmy o woleju granym od środka w kierunku środka boiska i woleju granym z zewnątrz w kierunku połączenia pomiędzy pierwszą a drugą dolną szybą. Bez większego ryzyka grasz prosto, perfekcyjnie z taktycznego punktu widzenia, uniemożliwiasz przeciwnikom awans, a Twój partner nie będzie zagrożony, zaskoczony Twoimi salwami kamikaze.

Więc ta technika bandeja, vibora lub rozbicie budowlane muszą być jasne dla wszystkich. W praktyce granie wysokich piłek jest dość łatwe, ponieważ zawsze pojawiają się one w „grywalny” sposób, więc jesteś gotowy na to, by piłka podążyła za nią, ale w warunkach meczowych to coś innego. Ćwicz wykonywanie gestów bandeja od przygotowania do uderzenia, nie zapominając o zakończeniu gestu i odzyskaniu pozycji neutralnej. Z tej neutralnej pozycji zmuś się do zagrania prostego pierwszego końca. I właśnie z tej neutralnej pozycji i po tej pojedynczej woleja odniesiesz sukces w siatce. 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.