Laura Clergue ogłosiła na swoim profilu na Instagramie, że kończy swoją hiszpańską przygodę. To ogłoszenie niejako formalizuje jego rozstanie z Léą Godallier który będzie kontynuował treningi w Hiszpanii w 2021 roku. Spojrzenie wstecz na rok 2020 dla najlepszej pary francuskiej.

Udany rok pomimo kryzysu

Niewielu jest takich, dla których rok 2020 był dobrym rokiem: sportowym Lea i Laura, 2020 niewątpliwie był.

„Cel na początku sezonu był możliwy do osiągnięcia tylko dzięki ciężkiej pracy, wysiłku i poświęceniu ze strony graczy i całego zespołu. Chcieliśmy być w głównym losowaniu wszystkich etapów turnieju World Padel Tour", mówi Jorge de Benito, trener Lea Godallier.

Cel (prawie) osiągnięty dzięki 9 głównych losowań z 10 rozegranych turniejów na torze światowym w 2020 roku.

 

Na szczeblu krajowym celem było zdobycie tytułu mistrza Francji. Covid-19 zamroził francuski tor w 2020 roku, ale Laura Clergue et Lea Godallier zdobyli wyjątkowe P2000 od sezonu do klub piramid , pokonując w finale niepokonaną parę we Francji od lat: Alix Collombon i Jessica Ginier.

„The bilans jest więcej niż pozytywnymożemy być bardzo zadowoleni ”, kontynuuje hiszpański trener.

Laura Clergue w kierunku nowych horyzontów

Poprzez post na Instagramie, Laura Clergue ogłosiła, że ​​po czterech latach w Hiszpanii wraca do Francji.

„Rok 2020 był moim najlepszym rokiem padelale też bardzo trudny rok dla każdego. Zdałem sobie sprawę, czego potrzebuję w tym czasie w moim życiu. To decyzja serca".

Laura dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej w tym okresie jej życia. Pozostawia też kilka wskazówek na temat swoich przyszłych projektów:

„Chcę kontynuować mój romans z padel w innej formie. Chcę się dzielić i nadać sens wszystkiemu, czego doświadczyłem przez te cztery lata. Chciałbym pomóc w rozwoju tego sportu, który tak bardzo kocham w moim kraju. Wkrótce opowiem ci o moich nowych przygodach ”.

Laura Clergue rzuca się do przodu

 

Léa Godallier będzie miała nowy projekt

Lea Godallier world padel tour siatkówka forhendowa

 

w sposób Post na Instagramie opublikowany dzisiaj Francuski numer 2 w rankingu World Padel Tour ogłosił separację z Laurą, ale nie ujawniła jeszcze nazwiska swojego nowego partnera.

"My nie wyznaczył jeszcze celów na 2021 r. Léa jest obecnie we Francji, reedukując kapryśną kostkę. O celach porozmawiamy później, ale jedno jest pewne, będziemy kontynuować Pracuj ciężko i jak najlepiej wykorzystać konkurencję i nasz sport ”, powierza nam Jorge de Benito.

Wkrótce powinniśmy mieć więcej informacji na temat nowej przygody Lea Godallier na WPT. Pozostawanie w kontakcie.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.