Powrót do za kulisami Mistrzostw Europy Padel 2021. Konkurs, w którym błyszczała Francja i gdzie połączyły się narody. Ale organizacja była często wyróżniana.

W tej serii postów wokół tych Mistrzostw Europy, Benjamin Tison, 81e Gracz WPT, jeden z dyrektorów francuskiego zespołu, dzieli się z nami swoją opinią na temat tego tygodnia w Marbelli.

Pierwsza część jego zeznań w podwójnej konfrontacji Francja vs Hiszpania.

Byliśmy w Mekce padel i jeszcze ...

„Te Mistrzostwa Europy padel obiecała być wielką ucztą dla narodów. Zawody odbyły się w Hiszpanii, w Marbelli, mekce padel.

Instytucje obiecały nam świetne widowisko i optymalną organizację. Hiszpania wydawała się mieć wszystkie karty w ręku, aby zaoferować nam wyjątkową rywalizację.

Koniec z maskami (oprócz wnętrz), publiczność była mile widziana, miasto roiło się od ludzi, życie wracało do normy, nic nie wydawało się być w stanie utrudnić ogólnego funkcjonowania zawodów.

Po raz pierwszy do uczty włączyły się nowe narody.

FEPA (Europejska Federacja Padel) oraz FIP (Międzynarodowa Federacja Padel) udało się nawet nie powtórzyć ciosu z 2019 roku z 2 Mistrzostwami Europy padel w tym samym tygodniu.

Możemy surfować po boomie w naszym sporcie w Europie.

A jednak myślę, że wśród graczy jest ogólne rozczarowanie tym wydarzeniem ”.

Wpływ sankcji przynoszącej efekt przeciwny do zamierzonego

drużyna francja mężczyźni marbella

„W tym roku rozumiemy, że FIP delegowała całość lub część organizacji tych Mistrzostw Europy do Federacji Andaluzyjskiej (FAP).

Sur Padel Magazinedowiedzieliśmy się, że rola FIP (Międzynarodowa Federacja Padel) a niektóre FEP (Hiszpańska Federacja Padel) była ograniczona, a zatem nie ponosili bezpośredniej odpowiedzialności. 

Na miejscu, w każdym razie, dla graczy było trochę skomplikowane, aby zrozumieć, kto robi, a kto nie.

Tym razem obecne były główne narody europejskie (oprócz Portugalii niestety). Hiszpania, najlepszy naród europejski, była tam w przeciwieństwie do edycji 2019.

Ukarać Hiszpanów za udział w Mistrzostwach Europy padel FEPA 2 lata temu, zrozumiałe jest, że FIP postanowiła nie robić z nich nasion 1.

Kara szkodliwa dla konkurencji: cJakby ta decyzja mogła wpłynąć na hiszpańskie ambicje.

To odrębny naród, który na chwilę miażdży konkurencję, niezależnie od jej pozycji.

Wierząc, że w ten sposób usankcjonuje Hiszpanię, w rzeczywistości bezpośrednio usankcjonował nasienie jego kury, które w ten sposób trafiło do Hiszpanii. Ta decyzja z pewnością częściowo zachwiała tę konkurencję."

Francja dziwnie gra w Hiszpanię dwa razy

„Francja odziedziczy Hiszpanię w swojej kurze. W rezultacie Francja nie miała szans na pierwsze miejsce w puli.

To była jasna strona: Francja miała być… chroniony przed kolejną konfrontacją z Hiszpanią aż do ostatecznego finału.

Ponadto prezes FIP, Luigi Carraro potwierdził nam (graczom drużyny Francji) po meczach grupowych, że rzeczywiście „niemożliwe było, aby 2 drużyny obecne w tej samej grupie spotkały się ponownie przed finałem ”, jak we wszystkich innych sportach na świecie.

Remis: i potencjalna nowa Francja/Hiszpania w półfinale.”

Gdzie są przepisy?

„Apelujemy do organizatorów, którzy nagle odnieśli się do przepisu, którego nigdzie nie ma, który pozwala na taką konfrontację.

Prosty zwrot, ponieważ granie z najlepszymi graczami w Europie to zawsze przyjemność.

Ale sportowo, czy to normalne, że dwukrotnie gra się z Hiszpanią w tej konfiguracji? Czy organizatorzy nie mogli skorygować tej aberracji?

Ostatecznie drużyna Francji zrobiła maksimum w dobrych konfrontacjach, w tym ze Szwecją o to 3e i mieliśmy zaszczyt zagrać dwa razy z Hiszpanią.

Ale Francja jest konkurentem i jak mówi kapitan włoskiej drużyny tak dobrze Gustavo Spector : „Mistrzostwa Europy bez naszej Francji / Włoch nie są tak naprawdę mistrzostwami Europy”.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.