Później Zwycięstwo Jérémy’ego Scateny pod Marassi w Egipcie, w tę niedzielę będziemy mieli ten czas dwóch Francuzów w finale FIP Wzrost Mol.

Maigret/Inzerillo do głowy

Jednak nasi dwaj trójkolorowi rozpoczęli źle. W pierwszym secie Niemiec Mateusz Wunner i Holendrzy Barta Van Opstala objęły prowadzenie wygrywając pierwszego seta 6/2. W drugim secie Adrien Maigret i Jérôme Inzerillo walczą o powrót do wyrównania. Oba duety toczą zaciętą walkę i są zmuszone wybrać między tie-breakiem. Francuzi wywalczyli decydującego seta, wygrywając drugiego seta.

W tej decydującej rundzie żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi, ale ostatecznie to Francuzi znaleźli rozwiązanie. MAdrien Maigret i Jérôme Inzerillo w spektakularny sposób powracają i wygrywają w trzech setach, z końcowym wynikiem 2/6 7/6 7/5. Tym samym zakwalifikowali się do finału FIP Rise de Mol, który zostanie rozegrany o godzinie 16:30.

Problem dotyczy Leygue’a i Insy Sotillo

Z drugiej strony para francusko-hiszpańska, Leygue’a/Insy Sotillo nie obejrzy finału Kret wzrostowy FIP. Belgowie pokonali Thomasa i Ferrana w trzech setach Clementa Geensa i Maxime’a Deloyera. Po wygraniu pierwszego seta 7/5 Clément i Maxime objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Drugi set był świadkiem zaciętej walki obu drużyn. Belgijski duet zdobył nawet dwa punkty meczowe. Mimo to Leygue i Insa Sotillo stawiali opór i po spornym tie-breaku wrócili do równości.

Jednak w ostatniej rundzie para francusko-hiszpańska w końcu poddała się i przegrała 7/5 6/7 6/2 przeciwko Geensowi i Deloyerowi, który dzięki temu będzie miał szansę rozegrać finał u siebie.

Finał francusko-belgijski

Ostateczny FIP MOl

Francja-Belgia, oto plakat długo oczekiwanego finału FIP Rise de Mol, który zapowiada się imponująco. Przeciwnikiem belgijskiego duetu będzie para Maigret/Inzerillo Geens/Deloyer o 16:30. Na chwilę obecną FIP nie ogłosiła jeszcze transmisji spotkania, zatem bądźcie czujni, aby uzyskać więcej informacji.