Xavi Hernández, który rozwiązał kontrakt z Al-Sadd, aby wrócić do FC Barcelona w 2021 roku, zdecydował się wdrożyć rygorystyczne środki mające na celu utrzymanie kondycji fizycznej swoich zawodników.

Po remisie z Mallorcą (2:2) we wtorek 26 września w katalońskiej szatni wprowadzono nową zasadę, zgodnie z którą Diario Sport : praktyka padel, sport bardzo popularny wśród drużyny Barcelony, jest teraz zakazany.

Priorytet zdrowia gracza

Xavi, stawiając zdrowie swoich zawodników na pierwszym miejscu, wprowadził tę zmianę, aby zminimalizować ryzyko obrażeń zewnętrznych. Rzeczywiście, pomimo jego popularności w Hiszpanii, a szczególnie wśród Blaugrany, padel jest uważany przez technika Barcelony za ryzykowny sport.

Le Padel, pasja Blaugrany

Le padel to nie tylko dynamicznie rozwijająca się działalność na całym świecie, ale także pasja wielu zawodników FC Barcelona. Niektórzy z nich nawet biorą udział w profesjonalnych turniejach (World Padel Tour et Premier Padel) z dużym zainteresowaniem. Ale od tej chwili będą musieli zadowolić się oglądaniem tego w telewizji, a rakiety zostaną odłożone do szafy.

Kapitan Barcelony XAVI_HERNANDEZ

Decyzja zapobiegawcza

Pragnieniem Xaviego i jego zespołu technicznego nie jest karanie zawodników, ale raczej zachowanie ich integralności fizycznej, unikając w ten sposób niepotrzebnych kontuzji, które mogłyby wystąpić podczas treningów. padel. Ta aktualizacja kodeksu dyscyplinarnego w szatni Barcelony odzwierciedla chęć personelu, aby zachować kondycję fizyczną sportowców.

Wpływ na siłę roboczą

Jaki wpływ wywarło padel do tej pory na rynku pracy? Oczywiście, jeśli wierzyć trenerowi Barcelony, byłoby więcej negatywnych niż pozytywnych. Czy nowy przepis zapewni dostępność zawodników przez cały sezon i realizację celów sportowych klubu?

Przypomnijmy jednak, że w sprawie odnowienia trenera FC Barcelona decyzja ta nie wydaje się być jednomyślna w szatni...

Ponadto należy pamiętać, że według naszych źródeł zakaz ten nie nastąpił z dnia na dzień. Małe dochodzenie ujawniłoby, że padel stanowiło ryzyko dla graczy, co doprowadziło do jego zakazu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.