Wrócić do podstawowy z pewnością z jednym z przewroty najbardziej szykowny du padelThe odwracać ponieważ śledzić tło. Istnieje kilka rodzajów, ale skupmy się na podstawowyThe płaska klapa.

Wykonanie bekhendu w celu podania piłki jest z pewnością nieco skomplikowane, ponieważ musimy uderzać dynamiką ramienia, która nie jest najbardziej naturalna, ale każdy powinien sobie z tym poradzić. Przejście do następnego kroku, eleganckiej klapy, to już inna sprawa.

A więc poznajesz nas, damy Ci klucze, wskazówki, sztuczki, które z praktyką, mamy nadzieję, sprawią, że zabłyśniesz.

Baza

Najpierw musisz zrozumieć, jak działa bekhend. Z pozycji bazowej „dom„Musisz pomyśleć o uderzeniu od tyłu do przodu. Więc tak, możesz bezpośrednio podejść do piłki i uderzyć ją, ale pamiętaj, że będziesz blisko odbicia i stracisz kontrolę. Więc co robić? Już o tym mówiliśmy: zrobienie pierwszego kroku do tyłu z nogą opartą na boku bekhendu w kierunku, z którego nadlatuje piłka, przed ponownym pójściem do przodu: da ci to więcej czasu na lepsze uderzenie. Wiedza o tym, jak poświęcić czas na odczytanie trajektorii, zagwarantuje sukces i skuteczność.

Działanie ramienia niedominującego

To ten, który nie trzyma rączki. Ręka niedominująca, umieszczona na grzbiecie pala, służy odciążeniu ręki dominującej pomiędzy każdym uderzeniem, ale nie tylko: służy również do prawidłowego ustawienia pala na żądanej wysokości, czy to na początku meczu, czy po 1 :30. Ta niedominująca ręka jest używana do dwuręcznego bekhendu iw końcu jako „napinacz” lub „sprężyna” do gwałtownych uderzeń.

Jak przygotować?

Pala można układać na różne sposoby, ale najbardziej klasycznym, efektownym i eleganckim byłoby oczko rękojeści, część, z której wychodzi pasek, wskazując pożądane miejsce. Inną metodą byłoby ukrycie pala przed przeciwnikami poprzez umieszczenie go za swoim ciałem.

Ważny jest również wzrost i odległość od ciała. Staraj się pozostać zwarty z dłońmi i dominującym łokciem, które są blisko ciebie: na wysokości kieszeni, tak jest najlepiej.

Utrzymanie pala

Aby pala nie poruszała się podczas uderzenia, możesz oczywiście trzymać ją obiema rękami, ale aby wyglądać jak zawodowiec, wypróbuj technikę „przyspieszenia motocykla”. Co to jest ? Wyobraź sobie, że przyspieszasz motocyklem. Twój nadgarstek zostanie zablokowany. A jeśli przesadzisz, twój łokieć również się zablokuje, aby uzyskać całkowicie proste ramię. Koniec z ryzykiem przesunięcia pala przy uderzeniu lub wibracji powodujących niecentrowanie.

Miejsce uderzenia

Aby znaleźć określone obszary na torze, nie możesz obrócić ciała ani skręcić nadgarstka, powiedzieliśmy, że bekhend jest estetyczny. Aby więc poszerzyć swoje możliwości, będziesz musiał zmienić punkt uderzenia: przed tobą piłka poleci w poprzek, na wysokości ciała piłka poleci do środka, a nieco za tobą piłka potoczy się wzdłuż linia.

Koniec gestu

Uważaj na tenisistów, którzy kończą bardzo wysoko. TO padel jest rozgrywany na krótkim torze, gdzie potrzebujemy więcej precyzji, czasu niż siły. Aby być precyzyjnym, musisz kończyć krótko. Ostrzeżenie: nie zatrzymuj się jak robot zaraz po zderzeniu. Chodzi o to, aby pala zrobiła swoje, aw najlepszym przypadku zebrała go przed sobą, gotowego do następnego ruchu.

Długie końcówki uderzeń mogą być używane do mocnego uderzania siatkarzy, ale pamiętaj, że krótsze końcówki uderzeń zadadzą najwięcej obrażeń. A dla fanatyków detali, ręka niedominująca pozostanie blisko ciała, aby zadać precyzyjne ciosy, i odsunie się od niego podczas gwałtownych ciosów, aby ciało pozostało w równowadze.

Jak piękny jest bekhend, gdy jest dobrze wykonany. Ładne podpory na ziemi, bardzo niskie, bardzo zwarty korpus z bardzo stabilnym podniebieniem, szczere uderzenie, czysty koniec gestu, aby nie stracić równowagi i szybko wymienić, piękny bekhend jest zarezerwowany nie tylko dla najlepszych. Co by było, gdybyś był kolejną super wpadką? Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.