Ramiro Choya jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych trenerów na profesjonalnym torze Padel. Jego rada jest zawsze mile widziana, aby pomóc graczom lepiej grać. Jak dziś budujesz punkt?

Gra w padla polega przede wszystkim na zrozumieniu zasad, przyjęciu minimum techniki, aby móc czerpać przyjemność z toru, a na końcu należy dodać taktykę, która może zagrozić przeciwnikom i wykorzystać przewagę punktową.

Ramiro Choya oferuje budowę punktu w 3 fazach:

  • Początek punktu
  • wymiana
  • Koniec punktu

Początek punktu

Punkt zaczyna się od wprowadzenia, po którym następuje salwa, roztrzaskanie lub bandja. Celem tego gracza będzie utrzymanie absolutnej kontroli nad punktem. Niektórzy gracze nie czują się „solidni” ani gotowi do utrzymania długiego handlu i wolą skrócić handel, próbując szybko zdobyć punkt. Jest to możliwe, gdy zwrot przeciwników jest słaby, ale zaleca się, aby na razie nie próbować wszystkiego.

wymiana

Ten etap gry można przyrównać do gry w szachy. Obie drużyny starają się przewiesić przeciwników, aby uzyskać przewagę punktową. Chodzi o to, aby nie podejmować niemądrych ryzyk. Posiadanie bossów, wzorców gry, przygotowanych sekwencji stworzy zagrożenie dla przeciwników, z którego możesz skorzystać, aby zdobyć punkt. Ważne jest, aby znaleźć słaby punkt.

Koniec punktu

Jeśli dobrze przygotowałeś swój punkt, koniec punktu jest czasem zakończenia handlu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wykryć te chwile, zbyt krótkie lobbery, przeciwników, którzy pozostali zbyt daleko na dnie boiska, a nawet przeciwników, którzy nie mają dogodnej pozycji, aby ukończyć punkt i zdobyć przewagę.

Zalety Choya

Oto 3 ważne informacje, które przypomina nam Ramiro Choya

  • Wszystkie punkty nie obejmują 3 faz
  • Staniesz w obliczu bardzo ofensywnych graczy, którzy opuszczą fazę handlu
  • Staraj się używać głowy podczas pojedynku. Nie próbuj uderzać w tym obszarze mocniej niż lepszy gracz niż ty i nie próbuj przynosić piłki bardziej niż zawodnik o dużej obronie

Cytat z końca

„Padel jest jednym z niewielu sportów, w którym błędy przeciwnika powodują wzrost wyniku”.

Źródło: Padeladdict

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.