Członek francuskiego zespołu padel, Jérémy Scatena, odpowiada na nasze pytania z całą szczerością, która go charakteryzuje. Bez języka drewna ponownie rozważa swój stan umysłu przed atakiem w 2022 roku, który zapowiada się „wybuchowy rok".

Po Mistrzostwach przygoda trwa na Bliskim Wschodzie

Po mistrzostwach świata padel Postanowiłem zostać na Bliskim Wschodzie, zaczynając od dwóch imprez w Doha i Dubaju dla firmy Inovalis.

Następnie spędziłem tydzień w Dubaju we wspaniałym klubie Matcha, gdzie organizowałem turnieje z moim lokalnym partnerem.

Tym ostatnim chcemy wspierać młodych ludzi, którzy mają potencjał i nie mają wszystkich środków na realizację swoich ambicji.

Club of padel Matcha Dubaj

Stwórz zespół obiecujących graczy

Celem jest wsparcie ich i umożliwienie im rozwoju w ramach „Zespołu” poprzez zapewnienie im środków technicznych, logistycznych i finansowych, aby osiągnąć wysoki poziom.

Celowaliśmy w kilku młodych hiszpańskich i argentyńskich graczy, mając na uwadze integrację francuskich graczy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zacząć działać w pierwszej połowie 2022 roku.

Le padel w Kuwejcie eksploduje

Pojechałem trochę do Kuwejtu na przygodę, nie przygotowując niczego, by zagrać wpływowego człowieka w kraju. Wynik jest ostateczny, padel eksploduje w tym kraju w imponującym tempie, z ważne i wysokiej jakości projekty klubowe. Na przykład w Kuwejcie: 14 kortów panoramicznych i krytych przed końcem roku!

Świetne zakończenie sezonu, nawet jeśli niektórzy mają krótkie wspomnienia

Myślę, że zakończyłem rok bardzo dobrze, zwłaszcza dwoma prestiżowymi zwycięstwami nad Fede Quilesem / Lucho Soliverezem (z Benjaminem Tisonem) i Vasco Pascoalem / Nicolasem Barrera (z Santiago Rolla). Mecze, które najwyraźniej pozostały niezauważone.

Drużyna Francji odniosła sukces w swoim świecie, zajmując 4 miejsce. Na poziomie osobistym było to wzbogacające, ponieważ po raz pierwszy od 1 lat nie zacząłem wielkiej gry. Cierpiałem na to, ale kliknęło i pozwoliło mi wyobrazić sobie moje osie postępu.

Z tego roku pamiętam mój mecz z Cristianem Gutiérrezem / Maxi Sanchezem i komunię z publicznością. To było dla mnie fantastyczne, niezapomniane.

 

francja niemcy globalnie padel katar bergeron scatena

Starzeję się. muszę zoptymalizować

Wiem, że się starzeję i że lata moich szczytów są policzone.

Mam zamiar dużo trenować fizycznie i całą energię wkładać w swoją karierę zawodową. Czekam na wydanie różnych kalendarzy, ale oczywiste jest, że będę grał turnieje i turnieje FIP we Francji.

Zagram we wszystkie APT

Zagraję we wszystkie turnieje APT Padel Trasa obejmująca turnieje „Przyszłość”.

Jest dwóch graczy, z którymi chciałbym się rozwijać: Tolito Aguirre i Diego Ramosa.

Robię wszystko, aby założyć roczny projekt, aby nie musieć ciągle zmieniać partnerów.

scatena lob padel globalna francja

Francja pozostaje w tyle

Miałem okazję dużo podróżować w tym roku: do Szwecji, Paragwaju, Meksyku, na Bliski Wschód i wydaje się oczywiste, że Francja pozostaje w tyle pod względem infrastruktury, zarówno pod względem ilości, jak i jakości.

Główną różnicą, jaką widzę między kwitnącymi narodami a Francją, jest to, że we Francji jest zbyt mało dużych struktur. Dużo obstawiamy kluby z 1 do 4 boiskami. Czy to jest strategia do przyjęcia? Czy nie powinniśmy zachęcać do tworzenia większych struktur i oferować bonusy właśnie tym klubom, które podejmują ryzyko budując na przykład więcej niż 5 boisk?

Nie mam nic przeciwko bardzo małym strukturom, ale czy nie wpadliśmy w politykę, która blokuje prywatne inicjatywy? Należy znaleźć równowagę. Na razie kursor nie jest właściwy.

Wysoki poziom jest zaniedbany

Wysoki poziom jest zaniedbywany, a wydaje się oczywiste, że dzisiejsi zawodnicy będą trenerami i akademiami padel jutra. Johan Bergeron czy JT Peyrou są dobrymi przykładami.

To kolejny powód, który skłania mnie do rozwijania słynnego projektu wsparcia, o którym wam mówiłem i który rozwijam z moim partnerem, Francuzem mieszkającym w Dubaju. Powinno to ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale 2022 roku. Jesteśmy we właściwym czasie, aby wrócić na właściwe tory i przekształcić test.

Zbyt skromne fundusze i relacje w mediach

W przypadku turniejów P1000 i P2000 pod względem kadrowym i organizacyjnym daleko nam do standardów szwedzkich czy włoskich. Nagroda pieniężna nie jest równa. Myślę, że musimy całkowicie przemyśleć te turnieje, aby rozwinąć elitę padel Francuskim, a także przyciągającym.

Organizacja dużych turniejów wciąż wymaga profesjonalizacji.

Musimy również polegać na wielu relacjach medialnych. Dziś wyraźnie widać, że bardzo duże międzynarodowe media pozycjonują się na padel. To wielka szansa dla każdego. I mam wrażenie, że nie wykorzystujemy dostatecznie tej fali.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.