Liga Langwedocji-Roussillon gościła w Cap d'Agde 1 edycja finału Ogólnopolskiego Padel Puchar. " To ogromny sukces z prawie parami 200 zarejestrowanymi do kwalifikacji 25 na 27 w październiku „Mówi były francuski numer 15, Christophe Lesage, dyrektor największego amatorskiego turnieju na świecie (National Tennis Cup).

Wracając do ostatnich etapów i nowego centrum Padel ...

Niespodzianki ostatnich etapów

Od 28 do 31 października, pary z całej Francji przybyły, aby wziąć udział w końcowych etapach NPC.

Kilkanaście dni po mistrzostwach Francji w Padel NPC wyglądał jak sesja nadrabiania zaległości dla niektórych ... Niektóre pary skorzystały.

Po raz pierwszy w mieszanym poziom był szczególnie wysoki po zwycięstwie Alizé Corneta i Michaela Kusaja w Jérôme Ferrandez i Laurie Clergue. (2 / 6 7 / 6 10 / 4)

Miłą niespodzianką są także Mai Vo i Line Meites, wygrywając swój finał z ostatnimi mistrzami Francji Laurą Clergue i Audrey Casanovą. (7 / 6 7 / 6)

Wreszcie, wśród mężczyzn, Ferrandez / Boulade, wicemistrzowie Francji kłaniają się 6 / 4 7 / 6 przeciwko Imbertowi / Blanqué, para nieobecna na mistrzostwach Francji padel, co wiele mówiło o jego nietypowym stylu i skuteczne.

Cap d'Agde: Nowe centrum Padel

To oficjalne, Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde staje się także centrum do gry w padla dzięki nowym kortom do gry w padla 3.

Nicolas Brun, dyrektor CIT wyjaśnia, że ​​„ Padel stanie się ważnym sportem w tym historycznym kompleksie tenisowym. Zostanie przeprowadzone szkolenie. Narodowy Padel Puchar w dużej mierze pokazał, że potencjał istnieje ".

Dlatego padel kontynuuje swój rozwój na południu Francji wraz ze zbliżającym się przybyciem pierwszego klubu Montpellier. Thierry Cotentin, właściciel przyszłości Padel Club Montpellier Métropole ogłasza nam „ 4 kryte korty do gry w padel w Vendargues na północy Montpellier ”. Oczekuje się, że wiele innych projektów w regionie ujrzy światło dzienne w 2016.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.