Liga Langwedocji-Roussillon gościła w Cap d'Agde 1 edycja finałów National Padel Cup. " To ogromny sukces z prawie parami 200 zarejestrowanymi do kwalifikacji 25 na 27 w październiku „Mówi były francuski numer 15, Christophe Lesage, dyrektor największego amatorskiego turnieju na świecie (National Tennis Cup).

Wracając do ostatnich etapów i nowego centrum Padel ...

Niespodzianki ostatnich etapów

Od 28 do 31 października, pary z całej Francji przybyły, aby wziąć udział w końcowych etapach NPC.

Kilkanaście dni po mistrzostwach Francji w Padel NPC wyglądał jak sesja nadrabiania zaległości dla niektórych ... Niektóre pary skorzystały.

Po raz pierwszy w mieszanym poziom był szczególnie wysoki po zwycięstwie Alizé Corneta i Michaela Kusaja w Jérôme Ferrandez i Laurie Clergue. (2 / 6 7 / 6 10 / 4)

Miłą niespodzianką są także Mai Vo i Line Meites, wygrywając swój finał z ostatnimi mistrzami Francji Laurą Clergue i Audrey Casanovą. (7 / 6 7 / 6)

Wreszcie, wśród mężczyzn, Ferrandez / Boulade, wicemistrzowie Francji kłaniają się 6 / 4 7 / 6 przeciwko Imbertowi / Blanqué, para nieobecna na mistrzostwach Francji padel, co wiele mówiło o jego nietypowym stylu i skuteczne.

Cap d'Agde: Nowe centrum Padel

To oficjalne, Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde staje się także centrum do gry w padla dzięki nowym kortom do gry w padla 3.

Nicolas Brun, dyrektor CIT wyjaśnia, że ​​„ padel stanie się ważnym sportem w tym historycznym kompleksie tenisowym. Rozpoczną się szkolenia. Puchar narodowy Padel w dużej mierze pokazał, że potencjał był na miejscu ".

Padel kontynuuje rozwój na południu Francji wraz z pojawieniem się wkrótce pierwszego klubu Montpelliérain. Thierry Cotentin, właściciel przyszłego klubu Padel Montpellier Métropole, ogłasza „ 4 kryte korty do gry w padel w Vendargues na północy Montpellier ”. Oczekuje się, że wiele innych projektów w regionie ujrzy światło dzienne w 2016.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.