Mistrzostwa Hiszpanii padel które właśnie się zakończyły były zorganizowane zupełnie inaczej niż Mistrzostwa Francji w padel.

Hiszpania otwiera się na obcokrajowców

To jest pierwsza różnica: do Mistrzostw Francji w padel. W Hiszpanii Hiszpanie oczywiście, ale też uczestniczyć mogą cudzoziemcy posiadający kartę rezydenta.

Na przykład pozwala to wielu Argentyńczykom mieszkającym na hiszpańskiej ziemi konkurować o World Padel Tour zagrać w tym turnieju na koniec roku. Szczególny sposób podnieść poziom konkurencji, z Maxim Sanchezem, Miguelem Lampertim, Cristianem Gutierrezem itp.

We Francji padel nie jest profesjonalny, więc dotyczy to znacznie mniej osób, ale nadal myślimy o garstka graczy płci męskiej i żeńskiej które mogłyby skorzystać na regulacjach podobnych do tych obowiązujących w Hiszpanii. To pozwoliłoby im na rozegranie całego sezonu z partnerem (we Francji wśród najlepszych zawodników pary powstają generalnie na początku roku z myślą o Mistrzostwach Francji) ...

Faza wstępna we Francji

We Francji gracze zaczynają od a faza wydziałowa który odbywa się w weekend, kwalifikując się do faza regionalna, który odbywa się w kolejny weekend. Wreszcie, najlepsze z każdego regionu wszyscy spotykają się kilka tygodni później na mistrzostwach Francji. System, który umożliwia reprezentowanie lig regionalnych i który ma tę zaletę, że fizycznie chroni graczy.

W Hiszpanii wszyscy, którzy chcą, mogą zarejestrować się w jednej fazie, która trwa ponad tydzień i zaczyna się od prekwalifikacji. Plik trochę szczególnego systemu klasyfikacji fakt, że prawdziwi amatorzy mogą spotkać gwiazdy World Padel Tour w pierwszej rundzie preprevii!

Fakt, że faza toczy się przez tydzień, z dwoma meczami dziennie do rozpoczęcia ostatniego losowania, może być bardzo trudny. Więc kiedy Miguel Lamperti i Miguel Yanguas zmierzyli się z Ale Galanem i Juanem Cruzem Belluati, byli na ich ósmy mecz za 5 dni...

Hiszpania: ostatnie etapy z wielką pompą

Poziom rozwoju padel jest oczywiście wyższy w Hiszpanii. Sport wyczynowy, obserwuje go bardzo wielu fanów. Tak więc zakończyły się finałowe etapy Mistrzostw Hiszpanii 2020 odbyła się w WiZink Center, miejsce, w którym drużyna koszykówki Réal Madrid rozgrywa swoje mecze u siebie! Z tej okazji zainstalowano tam dwa tory typu WPT. Podczas pandemii a bardzo rygorystyczny protokół zdrowotny (w tym pomiar temperatury przy wejściu) pozwolił publiczności przyjść i obejrzeć mecze.

Na poziomie retransmisji Hiszpańska Federacja Padel widział szerszy obraz, transmitował wiele meczów eliminacji na swoim kanale YouTube, następnie pozostawiając przekaźnik kanałowi telewizyjnemu Movistar +, który zapewniał obrazy wysokiej jakości, z wieloma zoomami i spowolnieniami. Konkurs odbywał się w szczególności podczas spotkania dwa znakomite finały.

 

Jeśli każdy kraj ma swoją małą specyfikę, aby organizować swoje mistrzostwa krajowe, mamy nadzieję, że Mistrzostwa Francji 2021 mogą się odbyć i że dzięki obecności FFT TV będziemy mogli cieszyć się programem z domu, tak jak miało to miejsce podczas Mistrzostw Hiszpanii 2020!

 

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !