Miej dobry serwis Padel. Na początku może się to wydawać łatwe, ale na wyższym poziomie komplikuje się. Na których punktach należy się skupić, aby był bardziej skuteczny.

Obsługa jest jednym z najważniejszych uderzeń padla, ponieważ dzięki niemu jesteśmy natychmiast w pozycji ofensywnej w siatce. Kiedy jesteśmy początkującymi, ta faza gry nie jest ważna, ale kiedy zdobywamy doświadczenie i stajemy się lepsi na torze, szybko zdajemy sobie sprawę, że ta usługa musi być tak wydajna, jak to możliwe.

Oto kilka rzeczy, na których możesz się skoncentrować, aby krok po kroku poprawić taktycznie swoją grę.

  • Uzyskaj jak najwięcej pierwszych usług

To jest podstawa. Jeśli skupisz się na jak największej liczbie pierwszych usług, będziesz miał przewagę psychologiczną.

  • Cel: zmusić mnie do gry w łatwą siatkówkę.

Staraj się zmusić przeciwnika do zwrócenia mi łatwej do gry piłki przy każdym serwowaniu. Badanie to jest przeprowadzane stopniowo z punktami. Zrozumiesz, że twoi przeciwnicy mają mocne i słabe strony. Od Ciebie zależy, czy je znajdziesz, a Twoja usługa będzie znacznie lepsza.

  • Różnią się

Posiadanie wielu cięciw do łuku jest bardzo ważne. Już nie próbujemy po prostu postawić piłki na polu, ale być precyzyjnym. Pośrodku, na ciele, w kierunku bocznego okna, powolny, szybki, krótki, głęboki, z efektami lub bez nich, to od ciebie zależy, czy to wszystko, aby nie przyzwyczaić się do niego przeciwników.

  • Umieść drugą studnię

Druga piłka nie może być wprowadzeniem piłki, musi być wolniejsza i lepiej zagrać po pierwszym podaniu.

  • Grając na głębokości

Rozmawialiśmy o tym powyżej, ale głębokość piłki, czyli odbicie blisko linii końcowej, nie da przeciwnikom dużo czasu na powrót do najlepszych warunków.

  • Odtwarzać szybko

Szybka obsługa może przeszkadzać graczom, ponieważ nie wiedzą, jak założyć pala, aby uzyskać skuteczny zwrot. Szybka obsługa może również zaskoczyć i „złamać” tempo raczej wolnych usług.

  • Miejsce strajku

Chcesz poprawić swoją usługę, ale nie wiesz jak? Zastanów się, gdzie trafiła Twoja kula. Służąc prawą ręką po lewej, jeśli uderzysz piłkę lekko przed sobą, piłka pójdzie w kierunku T. Uderzenie na poziomie ciała spowoduje, że piłka trafi w ciało gracza, a lekko cofnięte uderzenie otworzy ścieżkę w kierunku szyby boczny. Prosty i wydajny. Z drugiej strony.

Służba to broń, której nie można przeoczyć. Przy każdej grze, którą serwujemy ponad 30 razy, szkoda byłoby nie skorzystać z tej przewagi, jaką daje nam ta reguła, prawda?

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.