Adrien Maigret i Nicolas Rouanet, rozstawieni z numerem 1 w tym turnieju, byli ultra-faworytami tego finału P1000 na Let Padel przeciwko Coiraultowi i Boutelowi. Adrien i Nicolas byli skuteczni i wygrali w dwóch setach w mniej niż godzinę.

Na chmurze przez cały turniej

Nicolasa Rouaneta i Adriena Maigreta rzadko przeszkadzali podczas turnieju. W 1/XNUMX finału rozstawiony z numerem XNUMX zmiażdżył Benmergui/Azria z wynikiem 6/0 6/0. W ćwierćfinale i półfinale Adrien i Nicolas utrzymali impet, wygrywając z łatwością mecz z wynikiem 6/2 6/2 przeciwko Rey/Rubio (rozstawienie numer 7) et 6/3 6/2 w ten sobotni poranek przeciwko Sichez/Pommier (rozstawienie numer 4).

To był oczekiwany finał tego turnieju, rozstawienie nr 1 przeciwko rozstawieniu nr 2 a wyzwanie było zniechęcające dla Gautiera Boutela i Romaina Coiraulta. Po świetnym występie przeciwko Durieux/Paumard w półfinale, Gautier i Romain niestety nie podnieśli poziomu gry. Od początku finału Coirault / Boutel byli pod presją i stracili przerwę. Następuje jednostronny zbiór gdzie Maigret i Rouanet dyktowali grę do perfekcji.

Romainowi i Gautierowi trudno było walczyć, ponieważ wydawali się wyczerpani. Jednak na początku drugiego seta miały dwa break pointy i prowadziły 2:0. Adrien Maigret i Nicolas Rouanet stawiali opór i odrzucali te dwie okazje rywali. Coirault i Boutel byli bliscy objęcia prowadzenia, ale zaraz potem zostali złamani.

Adrien Maigret Nicolas Rouanet vs Romain Coirault Gautier Boutel statystyki

Nicolas Rouanet dał wyraz swojej pasji, łącząc kilka par 3 z niepokojącą łatwością. Maigret i jego partner są znacznie wyżej i panują nad starciem. Byli skuteczniejsi w decydujących momentach, wygrywając cztery z dziesięciu break pointów (ich przeciwnicy nie nawrócili żadnego z sześciu).

Rouanet Maigret w finale P1000 w Le Let Padel
©Niech Padel Studio Kotero

Adrien Maigret i Nicolas Rouanet wygrywają w mniej niż godzinę w Saint-Pryvé-Saint-Mesmin 6 / 2 6 / 2.

Pierwsze wspólne trofeum Rouanet/Maigret

W styczniu zeszłego roku para Rouanet/Maigret dotarli już do finału P1000. w Creteilu, przegrali w dwóch setach z Yannem Auradou i Maximem Forcinem z wynikiem 7/6 6/3. Od tego czasu obaj gracze wspólnie wygrali dwa P1000 w 2023 roku:

W Saint-Pryve-Saint-Mesmin obaj gracze wygrywają swoje trzecie P1000 w sezonie (czwarty tytuł dla Adrien po P2000 w Bordeaux).

Od początku roku „La Rouane” nabiera rozpędu na francuskim torze. Dzięki temu zwycięstwu mógł wejść do francuskiej pierwszej trzydziestki. Po zajęciu trzeciego miejsca na P1500 w Tulonie obok Thomasa Vanbauce'a, ten, który dołączy do Wielkiego Padel Jet Academy we wrześniu, zdaje sobie sprawę, zapierający dech w piersiach sezon 2023 i nie przestaje nas zadziwiać. Dobra rada: miej go na oku, bo wciąż ma wiele do zaoferowania.