Artykuł Guillaume Willecoq w Magazyn sądy w centrum zainteresowania le padel i jego ewolucja. Mały samorodek, który łączy w sobie najlepszych padel, jak nasz kolega Romain Taupin. Vincent Laureyssens, Clément Geens…

Przejdź do nowej witryny sądów, aby pobrać magazyn: https://courts.club/

Oto początek i fragmenty tej ankiety dotyczące padel :

czy sport rakiety, która wznosi się, wznosi… ustanie? Po pierwszym kontakcie z jego numeru startowego, a następnie udając się na spotkanie z Fernando Belasteguin w swoim nr 2, sądy ponownie udają się na spacer w stronę obiektów padel.

Od graczy po przedsiębiorców, od najważniejszych postępów ostatnich lat po perspektywy przyszłych, przegląd dyscypliny, która nigdy nie przestaje patrzeć poza swoje szklane ściany.

Liczby !

Na początek „obiektywny” przegląd wagi padel, a szczególnie ? - jego dojście do władzy. To 8 milionów praktykujących na całym świecie. Ponad 3 miliony ludzi ogląda swój strumień na YouTube, aby śledzić na żywo ostatnie kroki World Padel Tour. A w Hiszpanii od sierpnia zeszłego roku więcej licencjobiorców padel (75 000) niż tenis (nieco ponad 70 000), co jest tym bardziej niezwykłe, jeśli weźmiemy pod uwagę prędkość, z jaką przecinały się krzywe: padel miał 6 licencjobiorców na początku XXI wieku, kiedy RFET, Federacja Hiszpańska, w 000 roku nadal przekraczała 2000 100 licencjobiorców.

Ostatni pomiar, aby dać wyobrażenie o wznoszącej się krzywej padel : Francja ma 832 boiska w 2020 r. Wobec 110 w 2014 r. I 382 klubów wobec 48 sześć lat temu. Jako ostateczny symbol szybowania padelmaksymalizując swój potencjał w historycznych twierdzach i kontynuując rozwój w innych miejscach.

„Jeśli kraje latynoskie pozostaną bastionami padel, szacuje się, że osiągają pułap, wyjaśnia Franck Binisti, kluczowa postać w mediach padel we Francji ze swoim Padel Magazine. Hiszpania, gdzie liczba licencji niekoniecznie jest odpowiednia, aby odzwierciedlić rzeczywisty wpływ, ponieważ sport jest bardziej definiowany przez praktykę rekreacyjną, jest to 2,5 miliona osób uprawiających sport, to drugi po piłce nożnej sport narodowy!

Ale dzisiaj interesujące jest to, że padel „Zabiera” wszędzie, poza tymi sztandarowymi krajami. Francja, Portugalia, Włochy, Szwecja, czyli nowe El Dorado dla marek… Dynamika jest wyraźnie obiecująca dla sportu, który dopiero się rozwija. „Nigdy tego nie widziałem”, potwierdza Vincent Laureyssens, prezes World Padel Tour Belgia. Nawet jeśli nadal jest pewien margines na surowe dane, +300, + 400% w przypadku niektórych wskaźników progresji… to jest oszałamiające! "

Ale co oni wszyscy tam znajdują?

„Zaletą padeljest to, że jeśli spróbujesz, spodoba ci się ”- mówi Vincent Laureyssens. " W padel, bawimy się szybko, potwierdza Clément Geens, nr 601 na ATP i, podobnie jak wielu jego kolegów z tenisa, lubi padel. Zdarzyło mi się dawać lekcje w zeszłym roku i było oczywiste, jak szybko ludzie robili postępy i szybko się śmiali. To jest duża przewaga nad tenisem: w tenisie możesz się tam wybrać przed zabawą, jest to sport, w którym ślinisz się na początku! W padel, możesz dość szybko zrobić wszystko. "

To tyle dla nowicjuszy. A zawodowi tenisiści, ci, którzy już wiedzą, jak (i ​​nie tylko trochę!) Grać w tenisa, jaką przyjemność sprawia im bieganie na palę? „Dla nas jest inaczej, tak, ale powiedziałbym, że znajdujemy padel wiele rzeczy, których nie mamy lub mniej w tenisie: gramy dużo wolejów, jesteśmy z partnerem, jest też mniej ciężko fizycznie, co wyjaśnia, dlaczego wielu graczy, którzy zrezygnowali z tenisa, przełącza się całkiem naturalnie w kierunku padel... To miłe, bo po przyjeździe, kiedy dobrze opanowałeś tenis, zdajesz sobie sprawę, że padel oferuje zupełnie inne wrażenia i taktykę. "

Ostatni czynnik, przećwicz to: „Dla klubu miejskiego, oprócz bycia sportem„ modnym ”i dopuszczenia innej oferty dla członków, dziedzina padel ma ogromną zaletę, że zajmuje niewiele miejsca ”- podkreśla Franck Binisti. Pomiędzy sztuczną murawą a padel, Wybór jest szybki?

Aby zapoznać się z pozostałą częścią tej ankiety, przejdź do strony SĄDY i pobierz najnowsze Opus z, między innymi, artykułem autorstwa Remi Bourrières : JUSTINE HENIN: mała dziewczynka, która chciała być szczęśliwa.

I oczywiście wielkie gratulacje dla założyciela magazynu: Laurent Van Reepinghen.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.