dobrze karmić pozwala mieć lepsze zdrowiekażdy wie lub powinien wiedzieć. Ale czy musimy dobrze zjeść? Graj dobrze au padel ?

Dzisiaj dostęp do zdrowej żywności jest stosunkowo łatwy. W przeciwieństwie do czasów, kiedy nie istniał internet i trudno było zdobyć konkretne produkty spożywcze, dziś wszystko jest proste i dostępne dla każdego, bez wychodzenia z domu. Więc bez wymówek i dalej!

Profesjonalni gracze

Aby osiągnąć najwyższy poziom, trzeba oczywiście trenować na torze i poza nim, ale trzeba też prowadzić zdrowy tryb życia, który pozwala organizmowi zachowywać się jak Formuła 1.

Wyobraź sobie, że jesteś samochodem wyścigowym, napędzanym olejem napędowym, ze zużytymi oponami, stukami w karoserię i zmęczonym kierowcą. Będziesz miał mniejsze szanse na wygranie wyścigu niż Twoi przeciwnicy, którzy będą mieli odpowiednie paliwo do silnika, nowe opony dostosowane do okoliczności, optymalną karoserię oraz wyszkolonego i wypoczętego kierowcę (jeśli porównasz ten przykład ze swoim ciałem, pilot jest Twój mózg!).

Tak więc z profesjonalistami wszystko musi działać jak w zegarku, a z profesjonalistami są na ogół ludzie, którzy pozwalają im rozwijać się w najlepszych warunkach, w tym specjaliści od żywienia.

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, być może nie jest ważne, aby być tak wybrednym, ale czy powinieneś całkowicie zaniedbać ten aspekt?

Odżywianie dla dobrego samopoczucia

Na przykład decydujesz się schudnąć, a padel wydaje ci się, że jest to najciekawszy sport do osiągnięcia tego. Dostosujesz swoją dietę tak, aby zrzucić pożądaną wagę, dostarczając jednocześnie energii niezbędnej do wysiłku. Rzeczywiście, uprawianie sportu bez jedzenia byłoby skomplikowane….

Więc to zależy od Ciebie, czy towarzyszyć Ci dietetyk, ale najpierw jeśli usuniesz przetworzone produkty, ciastka przystawkowe, wieprzowinę, alkohol i napoje gazowane, zastąpisz je wodą, owocami, warzywami, białym mięsem, jajkami i rybami, przekonaj się, że twoje ciało będzie w lepszej sytuacji!

Dobre samopoczucie często zależy od aktywności fizycznej ORAZ dobrych nawyków żywieniowych.

Ten, który to wszystko rozgryzł

Przychodzimy tam. Są więc tacy, którzy szukają wydajności, tacy, którzy mają cel zdrowotny, a następnie tacy, którzy zrozumieli (i tak nie będziemy Cię zapraszać do przesadzenia).

Ci, którzy zrozumieli, to ci, którzy będą „cieszyć się” chwilą, ponieważ tak dobrze znają swoje ciało, że nawet ciało każe im przestać, gdy jest to konieczne.

Jesteśmy pod koniec lata, jednego z okresów w roku sprzyjających nadmiarowi: grille, aperitify, pijane wieczory, krótko mówiąc nie do końca to, co wydaje się najbardziej odpowiednie dla sportowca.

Ludzie, którzy to wszystko rozgryźli, będą zachowywać się w następujący sposób w różnych sytuacjach:

  • Wieczór epizodyczny. Masz ślub lub urodziny. Chcesz to wykorzystać i próbować wszystkiego do końca wieczoru. Następnego dnia jest zielono, drenaż wodą, aby usunąć ten nadmiar.
  • Tydzień wakacji. Wyjeżdżasz ze znajomymi na kilka dni urlopu. Nie ma mowy o przegapieniu wszystkich tych wspaniałych chwil, które nadejdą. Odłączasz się od diety na kilka dni, a po powrocie do domu przechodzisz na okres lekkiego jedzenia i uprawiania sportu, aby odzyskać przedświąteczną kondycję fizyczną. 

To efekt wahadła. Jeśli jesz za dużo bez ćwiczeń, to nie jest dobre. I odwrotnie, jeśli ćwiczysz zbyt dużo, nie odżywiając się naprawdę dobrze, to też nie jest dobre! Musisz się zrównoważyć.

Powiedz sobie, że będziesz musiał ciężko pracować, aby odzyskać połknięte złe jedzenie, tak to jest. Zawsze łatwiej jest przytyć niż schudnąć, zawsze łatwiej jeść i bawić się niż biegać, robić zakupy i przygotowywać zdrowe posiłki. To, że będziesz lepiej jeść, nie oznacza, że ​​na krótką metę będziesz grał lepiej; z drugiej strony będziesz w lepszym zdrowiu, dzięki czemu szybciej się zregenerujesz, wzrok, percepcja piłki i refleks będą bardziej efektywne, mięśnie będą działać lepiej, co pozwoli Ci na progres z biegiem czasu i zranić się mniej. Znajdź równowagę i ruszaj na stoki… padel. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.