Mapi i Majo Aletayo są dwoma nierozłącznymi bliźniakami. Ich kariera jest owocna i wyjątkowa. Kim oni naprawdę są i dlaczego mogliby ponownie wstrząsnąć obwodem kobiet w tym sezonie?

Nasi włoscy koledzy Mr Padel Paddle et Corriere dello Sport pomogli nam dowiedzieć się więcej.

Atómicas Gemelas

Maria Pilar i Maria José Sanchéz Aletayo urodzili się w 1984 à Saragossa. Dwie siostry zawsze trzymały rakietę w dłoni. Pierwszą była rakieta tenisowa, z którą się stali mistrzowie Hiszpanii od podwójnego do zaledwie 19 lat.

„Zaczęliśmy grać w tenisa w wieku 6 lat, ale przeszliśmy na emeryturę w wieku 19 lat, aby skupić się na nauce”, wyjaśnione ładny.

Kiedy się bawili Real Zaragoza Tennis Club, ich trener zaszczepił w nich wartości mrówki : wspaniali pracownicy z dużym poczuciem przynależności do zespołu. Mapi dowiaduje się wtedy, że kreskówka nazywa się „Les Fourmis Atomiques”. Następnie decydują się zmienić nazwę las Gemelas Atomicas - lornetki atomowe. Ten pseudonim będzie ich służył przez całą karierę.

Stopniowo odkładali tenisa na bok, ale ich przeznaczenie dopadło ich: w 2009 roku para nabrała kształtu, by ingerować w kobiecy tor. Nigdy więcej się nie rozdzielą i oświetlą padel światowy. Kończą sezon o godz pierwsze miejsce w światowym rankingu czterokrotnie (2014, 2015, 2017 i 2018). Posiadają rekord kolejnych zwycięstw z 20 niepokonanych meczów.

MAPI majo-Sanchez-Alayeto

„The padel szybko stał się pasją ”

„W 2008 roku przyjaciele zaprosili nas do gry padel. Na początku było nam ciężko, ale szybko rozwinęliśmy pasję do padel. Tak szybko, że w 2010 roku zdecydowaliśmy się to zrobić przenieść się do Madrytu na trening i zostań profesjonalnymi graczami. Chcieliśmy zarabiać na życie z tego sportu, do którego już czuliśmy, że należymy ”, opowiada Mapi.

Przygotowanie lornetki

"Podczas przed sezonem, stawiamy głównie na duży trening fizyczny i dużo pracujemy nad błędami, które popełniamy na korcie. W sezonie stawiamy na jakość ponad ilość z pracą taktyczną i techniczną ”.

„Zrozumieliśmy też znaczenie pracy umysłowej. Mamy trenera mentalnego od 2013 roku i jeśli spojrzysz na najlepsze pary dzisiejszej trasy, wszystkie one są trenowane mentalnie ”.

„Aspekt techniczny jest bardzo ważny, kiedy zaczynasz w sporcie, ale kiedy dochodzimy do etapu profesjonalnego, wszyscy jesteśmy technicznie doskonali. To, co jest fundamentalne, to aspekt taktyczny, który pozwoli ci wygrywać mecze".

majo-sanchez-alayeto-4-final-santander-wopen-2019

Rok 2020 rozczarowujący, rok 2021 obiecujący

Dziś numer 8 i 9 w rankingu World Padel Tour, ci, którzy mają podpisał kontrakt z Nox w zeszłym sezonie chcę znaleźć szczyty: „W 2020 roku nie osiągnęliśmy oczekiwanych rezultatów, ale nigdy nie straciliśmy czujności. Po każdym meczu analizowaliśmy błędy, co daje nam pewność co do nadchodzącego sezonu. Podejdziemy do tego z jeszcze większą „grintą” ".

„Na 2021 r. Nasz cel będzie taki sam jak zwykle: energia, skupienie i zaangażowanie które pozwalają nam robić postępy w turnieju po turnieju. To jedyny sposób na osiągnięcie dobrych wyników ”.

 

Rozmawiał Mr Padel Paddle et Corriere dello Sport.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.