Trzymaj się fizycznieW Dobra forma fizyczne, jest zawsze ważne, niezależnie od Twojej aktywności. Jeśli Twoim jedynym sportem jest padel, oto kilka pomysłów, które mogą Ci pomóc aider być bardziej wydajnych na piste.

Jeść dobrze

Jeśli jeszcze nie słyszałeś, jedz zdrowo, Uprawiaj sport regularnie i dobrze wzór snu pozwala zachować zdrowie i poprawić swoje wyniki. Jeśli ta podstawa będzie przestrzegana, konieczne będzie osiągnięcie wydajności, praca z większym obciążeniem, większą intensywnością i odpowiednie odżywianie.

DOBRY. Dlatego przede wszystkim zadbaj o swój talerz. Staraj się jeść wyłącznie żywność, która nie jest wcześniej przygotowana, zapakowana lub nie zawiera konserwantów. Jeśli będziesz jadł świeże produkty, będzie to tylko korzystne. Zatem, a to zależy oczywiście od każdej osoby, nie przesadzaj. W większości przypadków wystarczy jedna racja. Jeśli zjesz więcej lub jeśli zjesz drugą kromkę chleba, nie pójdziesz właściwą drogą. 

Nie jesteśmy więc dietetykami, ale jeśli weźmiesz to za podstawę, zwiększy się Twoja zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego i regeneracji po ćwiczeniach.

Dół

Jeśli Twoim celem jest lepsza gra, z czasem będziesz musiał znosić ten wysiłek. Dlatego kilka razy w tygodniu musisz biegać, chodzić, a nawet jeździć na rowerze. Celem nie jest przebiegnięcie 20 km raz w tygodniu, ale raczej kilka razy w tygodniu, zacząć od 2 km, a następnie 5 km, aby przekroczyć 45 minut nieprzerwanej aktywności fizycznej. Gdy ten pierwszy cel zostanie osiągnięty, wystarczy go po prostu utrzymać, co jest znacznie prostsze. Możesz nawet zmniejszyć częstotliwość sesji treningowych, ponieważ zrekompensujesz to meczami, sesjami treningowymi, a nawet turniejami. I zobaczysz, że z biegiem czasu, przy tym samym czasie biegu, będziesz zwiększał dystans.

Na torze

Teraz ruszajmy na tor. Zacznij od ćwiczenia uderzeń, z którymi czujesz się komfortowo, i staraj się zwiększyć intensywność swoich ruchów oraz być bardziej aktywnym pomiędzy strzałami. Ponieważ są to dla Ciebie „naturalne” ujęcia, nie będzie trudno nadać im większą dynamikę. W końcu przychodzi czas na ruchy, które są dla Ciebie bardziej skomplikowane. Zobaczysz, że podchodząc spokojnie do tych strzałów, powinny teraz wejść na tor lub być bardziej skuteczne.

Poza drogą

Aby być silniejszym, szybszym, mieć lepszy refleks, skakać wyżej i lepiej się bronić, będziesz musiał pracować poza trasą. Dla tych, których na to stać, profesjonaliści są po to, aby Cię wspierać i sprawić, że będziesz pracować bezpiecznie, spełniając jednocześnie Twoje oczekiwania.

W przeciwnym razie spróbuj zacząć bez ciężaru, tylko z ciężarem ciała i angażując wszystkie mięśnie związane z ruchami ciała. padel : mięśnie brzucha do rotacji, uda i pośladki do zgięcia, mięśnie piersiowe i barki do wykonywania wysokich piłek oraz przedramię do uniknięcia lub zapobiegania łokieć tenisisty.

Trening fizyczny Léa Godallier HIIT Padel

Wszystko w swoim czasie

Osiągnięcie rozsądnej kondycji fizycznej nie zajmuje lat. Oczywiście, jeśli zaczynasz od zera, zajmie to więcej czasu, ale pamiętaj, że posiadanie „prawidłowego” fundamentu można osiągnąć w mniej niż miesiąc przy pomocy dobrego odżywiania. Zrób więc porządek. Oczywiście, że możesz grać padel podczas przygotowań fizycznych, ale nie buduj zbyt dużej objętości mięśni bez bazy, bo w przeciwnym razie nie wytrzymasz zbyt długo na bieżni. Szkoda… 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.