Nowy sezon i nowy partner dla Federico Chingotto, który rozpocznie się w tym roku 2024 wraz z Hiszpanem Momo González. Fede i Momo mają nadzieję, że podczas drugiego wspólnego turnieju w Riyadzie wypadną lepiej niż w Riyadzie. gdzie zostali zabici przez parę Yanguas/Garrido.

W Doha obaj gracze poradzili sobie co najmniej równie dobrze, ponieważ później dotarli także do 1/8 finału w kwalifikacjach przeciwko argentyńskiej parze Libaak/Augsburger.

Pod koniec meczu głos zabrał Federico Chingotto przy mikrofonie Padel Magazine co do jego nowego związku z Momo Gonzalezem i swoją przyszłość z Andaluzyjczykiem !

Zmiana kolegi z drużyny, koniec 2023 roku

Myślę, że tak częste zmienianie członków drużyny niewiele pomaga, ponieważ ostatecznie nie masz czasu na przystosowanie się do tego, z kim grasz. W przypadku Paco [Navarro] oboje o tym zdecydowaliśmy. Myślę, że oboje potrzebowaliśmy zmiany.

Kwalifikacje półfinałowe Navarro Chingotto do WPT Master Final 2023

Potrzebowałem zawodnika z nieco większą eksplozywnością, a on, prawicowca, który zdobywa więcej punktów. Dlatego wybrał Sanyo.

Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocząłem ten nowy projekt z Momo. Jak mówiłem, ludzie nie wiedzą, do czego jesteśmy zdolni. Będę więc cieszyć się podróżą, którą razem odbędziemy.

Jego przygotowania przedsezonowe

Z Momo mieliśmy bardzo dobry okres przygotowawczy. Moim zdaniem, Momo Gonzalez to zawodnik bardzo kompletnynawet więcej, niż ludzie mogą sobie wyobrazić. Nie pokazał jeszcze w pełni swoich możliwości.

Myślę, że możemy wygrać wiele meczów i stać się bardzo dobrym zespołem. Jestem więc bardzo zadowolony z tego, co udało nam się zrobić w Madrycie w okresie przygotowawczym.

Nasz pierwszy turniej nie zakończył się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Mimo to jestem zadowolony ze wszystkiego, co udało nam się wspólnie stworzyć. Stopniowo będziemy mogli zobaczyć owoce całej naszej pracy.

Pozytywny początek sezonu? Negatywny ?

Myślę, że to naprawdę pozytywne. Kiedy zaczynasz z nową osobą, jest to trudne. Natrafiliśmy także na tzw wdzięczny i yanguas w świetnej formie.

W Riyadzie nie osiągnęliśmy poziomu, na jaki liczyliśmy. Oznacza to również, że mamy realne pole do poprawy, co jest bardzo ważne.

Dzisiaj będziemy uczyć się na naszych błędach i przyjdziemy z jasnym umysłem z chęcią oddania wszystkiego !

„Momo jest robotem!”

Paquito i Momo to dwaj bardzo zorganizowani gracze, którzy chcą stosować określoną taktykę. Jedyną prawdziwą różnicą, jaką widzę między nimi, jest to Paco będzie miał tendencję do przejmowania inicjatywy w większym stopniu w grze, poprzez swoje doświadczenie.

Momo jest robotem. Jeśli powiesz mu, żeby tam grał, zagra tam i tak dalej. Myślę, że to jest prawdziwa różnica, jaką widzę między nimi.

Projekt z Momo w dłuższej perspektywie?

Tak. Uważam, że ważne jest, aby powiedzieć sobie to, rozpoczynając nowy projekt nic nie wydarzy się natychmiast. Niekoniecznie trzeba wygrać pierwszy turniej: ogólnie rzecz biorąc, jest to cały proces adaptacji i myślę, że im więcej czasu upłynie, tym lepiej będzie działać para…

osobiście Zdecydowanie wolę, gdy projekty, których się podejmuję, mają charakter długotrwały. Około dwóch lat, aby zobaczyć, czy uda nam się osiągnąć najlepszy możliwy plon. W ciągu jednego roku mogą być wzloty i upadki, więc myślę, że musisz dać sobie czas.

Uśmiecha się Chingotto Gonzalez 2024

Tello/Chingotto 2.0 w przyszłości?

Myślę duet Chingotto/Tello w pewnym momencie powróci. Myślę, że ten czas, kiedy jesteśmy osobno, dobrze nam zrobi. Każdy z nas doskonali się sam. Kiedy byliśmy razem, nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy.

Myślę, że separacja nam na to pozwoliła cenią się nawzajem bardziej. To co mieliśmy obok toru już się gubiło i prawie wszystko nam przeszkadzało i tak dalej.

Potem Chingotto/Tello 2.0… na pewno.

Miłość separacyjna Chingotto Tello

Czy rok później Fede Chingotto stał się bardziej podły?

Myślę Udało mi się być trochę bardziej niegrzecznym ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Stałem się bardziej konkurencyjny. Zawsze chcę więcej. Więc tak, jestem pewien, że zrobiłem krok naprzód w tej kwestii.

Myślę, że w tym roku Paquito bardzo mi pomógł. Zwłaszcza w tych aspektach, gdy chcę wygrać i zawsze chcę więcej. Więc tak, mam to”niegodziwość” podczas gry.

To jego pierwszy finał Master w karierze

Byłem naprawdę bardzo szczęśliwy. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Kiedy zaczynałem karierę, oczywiście walczyłem o pierwszy tytuł. Rywalizuj z najlepszymi na świecie, pomimo mojego rozmiaru, to jest trudne. To nie działało na moją korzyść.

Ale zawsze starałem się tam dotrzeć. Zawsze miałem wsparcie rodziny, przyjaciół… Zawsze we mnie wierzyli. Jedyną osobą, która we mnie nie wierzyła... byłam ja sama ! Mistrz był kluczowym elementem, który posunął sprawy do przodu, dodał mi pewności i wiary w proces.

To sprawiło, że chciałem dać z siebie wszystko w tym roku i aby osiągnąć jeszcze więcej jako gracz.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.