Trzecia i ostatnia część wywiadu z Roque Roasio, prezes ISPT, rozmawia z nami o projektach i przyszłości Międzynarodówki Padel Senior Tour.

Aby znaleźć dwie pierwsze części wywiadu: Część 1 - Część 2

ILPT: obwód dla kobiet

ISPT przedstawi ILPT (International Ladies Padel Tour), obwód damski o tych samych cechach i tych samych celach.

Wyzwaniem będzie osiągnięcie w tym samym miejscu turnieju ISPT i turnieju ILPT, ponieważ będziemy potrzebować podwójnej liczby torów. Konieczne będzie zatem znalezienie klubów o dużych pojemnościach, zawsze w miastach turystycznych dla zawodników.

ISPC: staże dla seniorów

Chcemy też zaoferować staże dla seniorów: International Senior Padel Clinincs (ISPC). Te trzydniowe kursy, prowadzone przez trzech trenerów pod moim nadzorem, będą przeznaczone dla grup 12 osobowych. Zaoferujemy spersonalizowane wsparcie dla wszystkich graczy, którzy spędzą łącznie 16 godzin na stokach podczas kursu.

Pracujemy również nad stworzeniem platformy internetowej, umożliwiającej wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych stażach, interakcję z naszymi nauczycielami i dostęp do treści, aby kontynuować naukę.

Perspektywa bardzo pracowitego roku 2021

Podobnie jak wszyscy gracze w padel, byliśmy oczywiście bardzo dotknięci pandemią. W 2020 roku zaplanowano 8 turniejów: 4 wiosną i 4 jesienią. Turnieje zaplanowane na wiosnę zostały przesunięte na 2021 rok, to samo stanie się z tymi zaplanowanymi na jesień. Rok 2021 będzie zatem bardzo pracowity.

Obecnie oceniamy możliwość zorganizowania jednego dużego turnieju w Szwecji do końca 2020 roku, na którym zaprezentujemy International Ladies Padel Wieża. Pomysł byłby taki, aby mieć format podobny do tego z ISPT, z dużą prezentacją na imprezę. Zdajemy sobie sprawę, że koszty rozegrania dwóch turniejów w tym samym czasie to nie to samo, dlatego w osiągnięciu tego celu polegamy na sponsorach: sponsorze, który nadałby swoje imię turniejowi oraz marce rakiet, która byłaby pala urzędnik z 2021 r. Wszystko to jest trochę skomplikowane, ponieważ jestem w Argentynie i dlatego nie mogę osobiście spotkać się z potencjalnymi sponsorami.

Oczywiście koniec tego roku jest bardzo niepewny, ale możemy przewidzieć rok 2021 z dużą ilością pracy i realizacji projektów. W tym celu będziemy potrzebować informacji zwrotnych od graczy, aby w razie potrzeby zmodyfikować rzeczy.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!