Zajmijmy się punkt taktyczny co może pomóc w negocjowaniu piłek z większą liczbą spokój. Rozumiec różne obszary na torze nadanie im kolorów pozwoli Ci osiągnąć lepszy stan psychiczny.

Czy kiedykolwiek byłeś sfrustrowany po trudnej piłce do obrony, ponieważ nie byłeś w stanie wrócić na przeciwny kort? Czy kiedykolwiek zaryzykowałeś z piłką z dala od swojej strefy komfortu, a potem uświadomiłeś sobie faul lub zaoferowałeś punkt graczom przy siatce? Jeśli te pytania Cię niepokoją i wpływają na Twój umysł, a tym samym na Twoją grę, oto kilka wskazówek dotyczących kolorów, które, mamy nadzieję, Cię zrelaksują.

Nadawanie kolorów w zależności od obszaru, w którym znajdujesz się na torze, może uświadomić ci trudność strzału, który ma zostać oddany, ryzyko, które możesz podjąć i ostatecznie poprawić taktykę gry.

czerwona strefa

Strefa czerwona jest, jak się domyślacie, najtrudniejszą strefą. Jako punkt odniesienia przyjmiemy długość naszego pala, która wynosi około 40 cm. Wtedy będziemy mieli jako kolejny punkt odniesienia 3 punkty na torze; boczne okno, tylna ściana i podłoga. Jeśli umieścimy naszego pala w tych 3 miejscach, będziemy mogli zdefiniować czerwoną strefę. Jeśli więc musimy zagrać piłkę mniej niż 40 cm od bocznego okna, mniej niż 40 cm od tylnej ściany i ziemi, postaramy się przerzucić piłkę przez siatkę bez żadnych dodatków, a jeśli nie, to możemy”. Zrób to, nic poważnego, oklaskiwać przeciwników, bo ta piłka była niesamowita. Świadomość trudności tego obszaru pomoże ci walczyć w obronie i oszczędzi niepotrzebnej irytacji.

pomarańczowy obszar

Przyjrzyjmy się jeszcze naszym 3 punktom odniesienia, ale zmieńmy odległość. Oprócz długości palu dodajemy długość naszego ramienia, aby osiągnąć jeden metr. Metr od okna bocznego, metr od okna dolnego i wszystkie strzały poniżej pasa. Tutaj mówimy o większości piłek, które będziesz musiał wynegocjować w obronie. Nie spiesz się, zmuszaj przeciwników do gry, zmuszając ich do zagrania jeszcze jednej piłki.

Celem będzie tutaj nie popełnianie błędów: nie możesz sobie pozwolić na „oddanie” punktów w pomarańczowej strefie. Graj prosto, nie spiesz się, zmuszaj przeciwników do woleja lub graj w wysokie piłki i czekaj, aż piłka wejdzie do zielonej strefy, aby zaatakować.

Zielona strefa

To po prostu wszystkie pozostałe obszary toru. Za metr boczne okno, tylna ściana i wszystkie kule nad pasem. W końcu nadejdzie czas, abyś spróbował szczęścia. Puść wodze fantazji, ale pomyśl, że jeśli nadal jesteś na dole toru, lepiej najpierw spróbować wywrzeć presję na przeciwnikach, aby wypchnęli ich z siatki. Więc szybkie piłki, wolne piłki w stopach, loby, niech nic Cię nie spowolni, masz prawo odpuścić. Wiedz, że błąd jest częścią równania, ale nie ma to znaczenia, ponieważ jeśli masz dostęp do piłki w zielonej strefie, oznacza to, że dobrze pracowałeś wcześniej. Więc nie ma frustracji, jeśli piłka wyjdzie poza boisko.

Paula Josemaría Head Jesteśmy padel 2022

Praca polegająca na zrozumieniu stref jest bardzo interesująca w miarę postępów. Ta praca sprawi, że poczujesz się komfortowo na torze i często będziesz podejmował najlepsze decyzje. Trochę więcej: jeśli zrozumiesz, jak bronić się w czerwonej, pomarańczowej i zielonej strefie, będziesz wiedział, jak atakować z siatki, ponieważ ci przed tobą mogą nie znać tych stref. Mentalnie może to zmienić!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.