Czy śledziłeś mecze World Padel Tour z Madrytu? Jaki poziom ! Czy próbowałeś docenić to, co inne taktyka gry ? Zobaczymy taki, który był często używany, taki, który polega na przechowywaniu przeciwnicy w tle.

Taktyka dostosowana do warunków szybkiej gry

Taktyka gry na padel jest ich dużo i to też stanowi o pięknie tego sportu. W ostatni weekend padel które mogliśmy śledzić na żywo na ekranach, zauważyliśmy, że gracze stacjonujący w sieci starali się trzymać swoich przeciwników na końcu toru. Dlaczego ?

Odpowiedź jest dość prosta. Jeśli chcesz uniknąć presji, gdy 2 graczy atakuje cię, zbliżających się do ciebie przy siatce, trzymaj ich z tyłu ładnymi wolejami.

Szybkie warunki gry na Adeslas Madrid Open oznaczały, że napastnicy często decydowali o skoku. Dlatego obrońcy często grali od dołu, unikając lobu i starając się grać jak najbardziej skomplikowane salwy. W pewnym sensie wyginali się w łuk, czekając na pływającą salwę lub salwę, która odbiła się nieco bardziej niż zwykle, aby mogli podejść do przodu i spróbować zająć miejsce przy siatce.

Wolej bekhendowy Juana Tello world padel tour

Po stronie ataku, przy siatce, celem było powstrzymanie obrońców przed powrotem do siatki po zagraniu piłki od dołu, a tym samym zmuszenie ich do jednoczesnego lobowania. Tym samym siatkarze starali się trzymać przeciwników na tyłach toru, jeśli to możliwe w środku, aby uniknąć kątów otwarcia, przy wolejach forhendowych bardzo często pracował z ramieniem, aby uzyskać maksymalny obrót i zredukowane odbicie na tylnej szybie. Kiedy zaczyna się taka walka, liczy się precyzja i bezpieczeństwo.

Cała gra była więc nastawiona na tylne okna, po pierwsze, aby zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu, po drugie odsunąć graczy od ich strefy komfortu po odbiciu na szybie. Trochę więcej: siatkówka bekhendowa. To był jedyny strzał, w którym gracze próbowali przyspieszyć w poprzek, albo w kierunku bocznego okna, albo w kierunku siatki, preferując szew między nimi, aby jeszcze bardziej utrudnić obrońcy. W przeciwnym razie prosta gra, z dużą prędkością, ale prosta.

Czy możemy amatorzy zastosować tę taktykę gry?

Oczywiście, że tak, ponieważ nie potrzebujesz nadzwyczajnej techniki, aby umieścić salwę na środku pola. Na wszystkich poziomach możesz spróbować grać na środku w krótkim lub długim odcinku, z odbiciem na tylnych szybach lub bez. Celem tej taktyki jest przede wszystkim utrzymanie przeciwników z tyłu, abyś pozostał na szczycie siatki. Nie próbuj próbować krótkich piłek z odbiciem na półgądzie lub, co gorsza, w kierunku pola startowego bez żadnego przygotowania pod prąd. Zapraszasz przeciwników do biegu przed siebie i spychasz z powrotem na sam dół toru.

Więc następna gra, taktyka gry, „Będę cię trzymał głęboko” i przekażesz nam wiadomości ...