grać w wiosłoja też mam wiedzieć grać dla dwojga. Połóż na miejsce taktyka zespołowa może cię wydostać? złe sytuacje. Oto jeden z wydarzeń w sieci.

Ta taktyka skierowana jest do graczy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, ponieważ wymaga minimum techniki, czytania gry, a przede wszystkim trajektorii piłki.

Taka jest sytuacja. Ty i twój partner jesteście przy siatce, a przeciwnik na twojej przekątnej decyduje się cię lobować lub zmusić do zagrania wysokiej piłki, w tym przypadku bandeja. Zgadzamy się, że jeśli to bandeja gra jest „klasyczna”, nie sprawi ci wiele trudności, jeśli nie będziesz musiał dostosować się do pozycji, którą przyjmie przeciwnik: klejona, na dole lub półgąsienicowa.

Ale obawy pojawiają się, gdy tylko to bandeja staje się zmuszony, czyli przeciwnik zagrał dobrego loba, który nie pozwala na powrót na dół do obrony, ale też nie pozwala zagrać ładnie i skutecznie bandeja. Więc twoim rozwiązaniem jest granie krócej, aby zabezpieczyć strzał, a tym samym uniknąć faulu, odbijając piłkę w środku pola serwisowego.

Fernando Belasteguin bandeja barcelona mistrz WPT bela X Cupra

Reakcja przeciwnika

Podążając za tym bandeja grając krótko, co może zrobić przeciwnik? Twój bandeja będzie miał tendencję do częstego odbijania się i nie będzie trudny do handlu, więc będzie miał dwie opcje. Albo zostań z tyłu, aby poczekać, aż piłka ponownie opadnie, i tym samym ponownie wykonaj powolny strzał kontrolny lub lob (byłoby to najmniej głosowane rozwiązanie), albo przejmij piłkę tuż po odbiciu, podczas upswingu, powyżej powyżej poziomu siatki, aby atakować po kolei podczas powrotu do siatki. Ten strzał jest zawsze spektakularny, skuteczny i wywiera presję na przeciwnikach.

Co robić?

Więc w tym przypadku, jeśli nic nie zrobimy, nasza drużyna prawdopodobnie znajdzie się w deptaku, zaatakowana przez graczy, którzy będą awansować z pełną prędkością i którzy będą mieli duże prawdopodobieństwo zdobycia punktu.

Wtedy się pojawia mój partner.

Przeciwnik, jeśli musi negocjować twoje bandeja krótki na boku blisko siatki, a nie w środku, będzie miał tendencję do przyspieszania w twoim kierunku, a nie równolegle. Jeśli twój partner przyjdzie przeciąć trajektorię piłki, przyjmie atak z zaskoczenia i przybędzie po dotknięciu piłki, aby zdobyć punkt. W tym celu nie możesz być widzem, ale aktorem z bardzo aktywną pracą nóg, która będzie sprzyjać podejmowaniu decyzji i reakcji na tę sytuację.

Ta taktyka wydaje się bardzo prosta, ale wymaga dobrego odczytania gry i trajektorii piłki. Być może częściej będzie to gracz po prawej stronie, który przyjdzie do cięcia po serii bandejas swojego partnera.

W każdym razie, ponieważ gra może się zepsuć, jeśli ty lub twój partner nie przyjedziecie, aby uciąć trajektorię, warto spróbować, prawda? Uważaj jednak tylko wtedy, gdy piłka do wynegocjowania przez przeciwników będzie na zewnątrz, a nie pośrodku. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.