Au padel, musimy oczywiście pomyśleć o atak, coś, co zwykle robimy naturalnie, ale nie wolno nam o tym zapominać bronić. padel bycie gra pozycyjna i Pozycje, zobaczmy jak przyjemność dla bronić z bandejas.

Oto sytuacja. Wysłany z tyłu toru, w twojej strefie komfortu lub dom, ty lub twój partner proponujecie wysoką piłkę przeciwnikowi znajdującemu się na przekątnej. Ta piłka nie jest wystarczająco wysoka do rozbicia, więc będzie to a bandeja lub vibora kto wyjdzie z pala.

Jeśli zostanę na dnie, co się stanie?

Jeśli przeanalizujemy większość zagranych piłek bandejas gdzie viboras, które pozwalamy odbić, widzimy, że bardzo często przekraczają linię serwisową przy drugim odbiciu. Na ogół zmusza nas to do zagrania trudnej piłki, z dala od naszego ciała, a zatem z niewielką kontrolą, co daje wyraźną przewagę przeciwnikom.

Jeśli pójdę w połowie?

Jest to rzeczywiście możliwe rozwiązanie. Podczas lobu poruszasz się do przodu, aby ustawić się na środku toru. Z tego obszaru możesz strzelać z woleja, kontrując i przyspieszając zawodnika wykonującego bandeja. Problem polega na tym, że jeśli brakuje ci refleksu, kontroli lub techniki, popełnisz błąd.

Inna sytuacja miałaby miejsce, gdyby dobrze zagrane, dobrze ustawione piłki zmusiły cię do wycofania się. Ale ponieważ jesteś zbyt zaawansowany, byłoby to trudne, jeśli nie niemożliwe.

Krótko mówiąc, ale ponieważ lubimy agresywność, będziemy trzymać tę taktykę pod łokciem dla niektórych nieprecyzyjnych przeciwników lub niektórych kluczowych momentów meczu.

Przed linią jest super

Jest to z pewnością najlepsza strefa do osiągnięcia, gdy przeciwnik po twojej przekątnej zamierza zagrać bandeja lub vibora. Ale bądź ostrożny, stojąc tuż przed linią, będziesz miał obie stopy na ziemi w momencie uderzenia, będziesz nisko na nogach, a twoje ciało będzie zwrócone twarzą do pałkarza.

W ten sposób będziesz mógł zablokować trajektorię piłki wolejem, przyspieszyć zbyt krótką piłkę, a przy zbyt wysokim odbiciu będziesz miał przewagę, a przede wszystkim będziesz mógł towarzyszyć piłce do tyłu który pójdzie do okna. A to wsparcie pozwoli Ci po uderzeniu znaleźć się przodem do toru, gotowym do kolejnego strzału lub wywarcia presji na siatkarzach.

Wiedza o tym, jak się ustawić, jest kluczem!

Stopniowo zaczynasz rozumieć, że padel to gra, w której inwestycje są bardzo ważne. Posiadanie dobrej bazy w obronie pozwala widzieć nadchodzącą piłkę i lepiej ją negocjować. Dzięki temu ustawieniu przed linią możesz nauczyć się blokować trajektorie i negocjować efekty cięcia bandeja jak również szczotkowane efekty a vibora, ale uważaj, nie rozbija… to już inna historia! Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.