Ale co on nam tutaj mówi? Zabawa z otwartymi ustami? A dlaczego nie w sandałach, skoro jesteś przy tym? Pamiętaj, że niektórzy zwariowane techniki może nam pomóc graj lepiej. Tutaj jest jeden.

Oto sytuacja. Grasz w padel Ostatnio lub od jakiegoś czasu to nie ma znaczenia. Bierzesz lekcje lub uczestniczysz tylko w meczach, ponieważ Twoim celem jest osiągnięcie lepszego rankingu. Problem, a wszyscy ci to mówią, polega na tym, że grasz za szybko, za bardzo się spieszysz. Więc gdyby to zadziałało, wszystko byłoby dobrze, ale jest zupełnie odwrotnie; Podejmowanie ryzyka Podejmowanie ryzyka, wina za winy. Krótko mówiąc, dopasowujesz: punkty i błędy.

Na treningu, jeśli jesteś sam, udaje ci się nabrać pewności siebie, ale uważaj, przed sobą masz instruktora i caddiego, którzy są po to, aby wysłać ci piłki w dobrych warunkach, co już nie ma miejsca, gdy przybywasz w meczu.

Więc co robić?

Jedną z technik, które możesz łatwo wykorzystać, aby nauczyć się relaksować, grać wolniej, wkładać więcej piłek w boisko, uspokoić siebie, a zwłaszcza uspokoić partnera, byłaby technika otwarte usta.

Utrzymywanie otwartych ust rozluźnia mięśnie twarzy, a zatem spowalnia, jakbyś oglądał kiepski film lub nudny program.

Patrzeć ! Zaciskając zęby, napinając twarz, będziesz bardziej gryzący, bardziej agresywny. Ta postawa, wiesz o tym, jest postawą psa stróżującego gotowego do ataku.

Cóż, z otwartymi ustami będzie odwrotnie. Będziesz działał z energią leniwca.

Co wniesie do twojej gry?

Odpowiedź jest prosta. Przekonasz się, że za kilka minut będziesz mniej aktywny, bardziej zrelaksowany, podejmiesz mniejsze ryzyko, w skrócie odkryjesz nowego gracza, który pozostał w tobie ukryty.

Więc uważaj. Technikę tę należy przetestować w meczach treningowych lub podczas ćwiczeń. Nie rób tego podczas zawodów. Celem tej techniki jest uświadomienie Ci, że potrafisz zwolnić, podejmować mniejsze ryzyko i ostatecznie rozszerzyć zakres ruchów i taktyk. padel. Nie mieszaj wszystkiego, bo nie chcemy być odpowiedzialni za nową społeczność muchojadów! Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.