Pytanie przychodzi do nas od kilku graczy, którzy mają difficultés osiągnąć swoje siatkówka bekhendowa. Nadi position, nad biorąc, błąd, gdy strajk, a jeśli problem był po prostu position swój srokaty ?

Technika w padel może nie być tak ważna, gdy stawiamy pierwsze kroki na torze. Z czasem i wzrostem poziomu gry nabierasz pewności siebie, poszukujesz nowych obszarów, nowych prędkości i tak właśnie pojawia się technika. Częścią tego postępu jest osiągnięcie dobrego woleja bekhendowego.

Pierwszym problemem z wolejem bekhendowym będzie orientacja.

Wyobraź sobie, że jesteśmy praworęczni po lewej stronie toru. To musiało się przytrafić tobie, chcesz uderzyć piłkę i kończysz gest twarzą do siatki po twojej lewej stronie, twoi przeciwnicy mogą podziwiać twoje plecy. Po prawej tor jest bardziej otwarty, ale trudny do grania wzdłuż linii, a czasem nawet w kierunku centrum. Więc jakie jest rozwiązanie?

Pozycja oczekiwania

Aby uniknąć szybkiego znalezienia się od tyłu, pamiętaj, aby zawsze stać w pozycji oczekiwania, pala trzymany dwiema rękami, umieszczony przed tobą, wskazując na gracza, który ma uderzyć. Ta pozycja pozwoli ci śledzić grę i znaleźć się w kierunku podróży.

Rola stopy niedominującej

To będzie klucz do sukcesu. Wróćmy do przypadku osób praworęcznych. Ich niedominująca stopa będzie lewa. Piłka zbliża się do ciebie i zagrasz wolejem bekhendowym. Ta lewa stopa zostanie postawiona na ziemi. Jeśli zwrócisz uwagę, ta stopa na ziemi wskazuje kierunek. Wyobrażając sobie, że twoja pięta jest początkiem strzały, a czubek twojej stopy jest punktem, celem nie będzie przekroczenie linii kierunku wyznaczonej przez lewą stopę.

Więc jeśli weźmiemy technika woleja o czym mówiliśmy w poprzednim artykule, na ziemi znajdują się 3 podpory; przed uderzeniem dla kontroli, po uderzeniu dla prędkości i 50-50 dla idealnego stosunku prędkości do dokładności. Aby móc pracować z podporami, potrzebujemy podstawy, a będzie to nasza lewa stopa. Lewą nogą na ziemi poznasz granicę, której nie możesz przekroczyć drugą nogą podporową.

Zatem pytań może być wiele: w przypadku chiquity przeciwników, którzy szliby w kierunku lewej bramki, czy będę musiał ogromnie krzyżować prawą nogę, aby odzyskać tę salwę? Tak, ale najpierw ustawisz lewą stopę tak, aby wskazywała siatkę. Tak więc ostatecznie nie przekraczasz linii utworzonej przez stopę niedominującą.

Maxi Sanchez siatkówka bekhendowa WPT Albacete Challenger 2022

Ta technika jest jedną z wielu, które pozwalają zrozumieć fakt, że nie należy krzyżować ciała podczas gry z woleja bekhendowego. Chodzi o to, aby zawsze iść do przodu, aby wpływać na swoje woleje. Rola stopy niedominującej jest bardzo ważna, aby iść we właściwym kierunku, a zwłaszcza mieć precyzyjny i kontrolowany woleja. Nie przekraczaj linii wyznaczonej przez niedominującą stopę, a staniesz się lepszym graczem sieciowym. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.