Mało używany, ale tak skuteczny w nauce technika padelThe atak forhendowy zasługuje na rozmowę. To jeden z tych ciosów, które można wykorzystać do przejścia od obrona przed atakiem.

Umieszczeni z tyłu toru gramy głównie strzały defensywne, poniżej poziomu pasa. Ale są chwile, kiedy możemy przyspieszyć grę odbitą piłką prawe trafienie, uderzony powyżej poziomu pasa. Cios ten pozwoli nam przejść od obrony do ataku, cios, którego nie należy mieszać z wyjściem przez okno (bajada).

Dla zaawansowanych graczy

Zacznijmy od bardziej doświadczonych graczy. Ten forhend nie jest często używany, ale może szybko wywrzeć presję na przeciwnikach. Jak? „Lub” Co?
Po bandeja lub zwinięte ramię (gancho) przeciwnika, piłka odbije się na środku pola. Możemy wykorzystać tę piłkę do wywierania nacisku na zawodników przy siatce.
Uderzamy płaskim forhendem, gdy piłka się wznosi. Wczesne złapanie piłki da prędkość i nie pozwoli przeciwnikom odzyskać pozycji przy siatce. Podążając za tym naciskiem do przodu, będziemy w stanie zepchnąć naszych przeciwników na dno i przejść do ofensywy.

Paula Josemaria forhend

 

 

 

Dla początkujących i średniozaawansowanych graczy

W tym przypadku atakujący forhend nie będzie użyty w ten sam sposób. Początkujący i średniozaawansowani gracze na ogół nie mają takiej samej szybkości wykonania i wizji gry, jak doświadczeni gracze. Więc muszą nauczyć się czytać trajektorie piłek.
Ponieważ gra jest wolniejsza, poświęcimy trochę czasu na wykrycie piłki, która będzie miała duże odbicie na środku toru.
Kiedy to się stanie? Po cierpliwej pracy przeciwników z tyłu toru. Zmuszając graczy do grania w siatkówkę, grania wysokich piłek, próbowania ich poruszania. Nadejdzie moment, kiedy zaproponują ci wolną piłkę, która odbije się wysoko na środku toru. Teraz nadejdzie idealny moment na użycie tego forhendowego ataku.

Technika

Pamiętaj, że stoisz z tyłu toru i się bronisz. Każda piłka, którą możesz zaatakować, będzie okazją do zdobycia przewagi. Ale nie ma pośpiechu. Jeśli ten atak jest trzymany przez przeciwników, zreorganizuj swoją obronę.
Więc zdajesz sobie sprawę, że piłka twoich przeciwników jest piłką ataku. Najczęstszym błędem jest rzucanie się na ten bal. Fakt pośpiechu nie pozwala nam się odpowiednio przygotować, więc lądujemy w złej pozycji, źle uderzamy, a na koniec piłka ataku zamienia się w punkt dla dwóch graczy stojących po drugiej stronie siatki.

Pierwszy krok: przygotowanie

Jesteś z tyłu, w domu. Wiesz, że będziesz musiał zagrać forhend, więc przygotuj się od razu tak, jakbyś grał defensywnym forhendem. Pala poniżej talii, pierwszy krok do tyłu.

Drugi krok: regulacja

Jest to niezbędny krok, ponieważ to ona uruchomi wszystko inne i da ci opcje gry, które ostatecznie sprawią, że punkt wpadnie ci do kieszeni. Jesteś w profilu, gotowy. Zamierzasz ustawić swojego kumpla w pozycji do ataku, to znaczy nad pasem. Po przyjęciu pozycji ramion będziesz musiał dostosować nogi do uderzenia w najlepszych warunkach.

Trzeci krok: strajk

W przypadku ataku forhendowego trzeba szukać odprężenia, a nie siły. Atak forhendem może uratować punkt agresywnie, ale także krótkim kątem dośrodkowania lub lobem. Cała skuteczność będzie oparta na odbiciu piłki.

Kula trafiona podczas jego Wniebowstąpienie będzie miał dużą prędkość, ale małą precyzję.
Kula trafiona podczas jego zejście będzie trudne do kontrolowania naszym preparatem.
Wreszcie trafiła kula szczyt odbicia będzie doskonały.

Szczyt odbicia następuje wtedy, gdy piłka przestaje się poruszać. Ponieważ masz już przygotowanego palacza, że ​​dostosujesz swoją pozycję, twoje oczy będą musiały jedynie wykryć ten idealny moment, w którym twój forhend zacznie działać.

Czwarty krok: koniec gestu

Po uderzeniu będziemy musieli towarzyszyć piłce w kierunku gry, starając się ruszyć do przodu, w stronę siatki. Jeśli szybko szukamy centrum, nasz kumpel skończy daleko przed nami, nasze ciało przesunie się w kierunku centrum. Przy krótkim dośrodkowaniu finisz będzie krótszy, bardziej w dół, żeby piłka szybko zanurkowała, nasze ciało będzie towarzyszyło „zatykaniu” kątów. W końcu za lob pala zrobi coś w rodzaju wysokiej „łyżeczki”, która pozostanie nad pasem, niewiele będziemy akompaniować, bo możliwość kontrataku przeciwników będzie świetna.

Wnioski

Atak forhendowy jest rzadko używany, ponieważ gra padel nieczęsto pozwala nam mieć możliwość trafienia tego typu piłką; ale istnieje. W zaawansowanych zawodnikach karze od razu, natomiast w początkujących i średniozaawansowanych jest dobrym sprzymierzeńcem do poprawy przygotowania, czytania piłki, zrozumienia ustawienia przeciwnika i przede wszystkim przygotowania się do przyszłych strzałów, które będą piłką. bandeja i wyjście z okna ataku (bajada).

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.