To może być pierwszy ruch w każdej transakcji, usługa to gest niedoceniany przez wielu graczy, zwłaszcza początkujących. Jednak służba to nie tylko zobowiązanie. Należy nad tym popracować i ulepszyć.

Istotne znaczenie

Dostrzec znaczenie usługi może zająć trochę czasu, ponieważ w przeciwieństwie do usługi w tenisie, gdzie jest wykonywana z góry (z wyjątkiem sytuacji, gdy ktoś bierze siebie za Michaela Changa lub Nicka Kyrgiosa), nie jest ona „opłacalna” od razu, to znaczy przy asach lub wygrywających serw . W związku z tym pojawia się głównie jako pozornie słaby ruch przejściowy. W jego kolumna w Diario AS, Alberto Bote wyjaśnia: „Zdecydowana większość amatorskich graczy uważa, że ​​jest to niezbędny krok, aby móc rozpocząć punkt, ukończyć poprzedni i mieć nową okazję do pozostania w czołówce na tablicy wyników, pokonania lub zmiany trendu w grze. Ale tak nie jest. Usługa jest istotne znaczenie".

Zamiar obraźliwy

Dlatego jest to konieczne przerwij gest podczas treningu aby znaleźć się w jak najlepszych warunkach do przejęcia inicjatywy punktu i postęp w tej dziedzinie. Ale co to jest dobra obsługa? "On musi mieć vitesseDe l 'effetDe la siła, właściwy kierunek i zamiar bycia pierwszym z ataków na przeciwnika ”.

Jest to więc ruch, który należy rozważyć przed wykonaniem: wycelowanie w ścianę, T lub korpus, regulacja głębokości musi umożliwiać utrudniać powrót a zatem mieć przewagę na drugim pociągnięciu pala. „Po wykonaniu dobrego serwisu kluczowe znaczenie będzie mieć możliwość doskoczenia do siatki. W przeciwnym razie efekt będzie wynosił zero. Początkowym celem służby jest uniemożliwienie przeciwnikowi wygodnej gry, a tym samym możliwość zbliżenia się do placówek i przejęcia inicjatywy na punkt ”. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć koszyki usług, aby poprawić swoje umiejętności! To nudne, ale kiedy zobaczysz swój następny ranking, możesz się cieszyć!

 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)