Włochy rozwijają swoje okulture padel i formacja nowi gracze stają się kluczową kwestią, aby zwiększyć poziom młodzi gracze i przyciągnąć więcej praktyków. Oto, co KPadel & Tenis Novara który właśnie otworzył szkołę.

200 absolwentów w 18 miesięcy

Zwłaszcza klub piemoncki 3 sądów padel panoramiczne widoki, gliniany kort tenisowy, basen i restauracja-bar. Krótko mówiąc, istnieje potencjał do stworzenia miejsca dedykowanego wydajność i trening. „Nasz projekt narodził się w lipcu 2019 roku- wyjaśnił Luca Bottini, instruktor padel i kierownik regionalny w kolumnach sdnovarese.it. Podczas wakacji w Hiszpanii próbowaliśmy i od razu się zakochaliśmy ”. Projekt klubu był wspierany przez dziesięć osób, a struktura ma obecnie 300 licencjobiorców: 200 na padel i 100 do tenisa.

KPADEL - NOVARA - PADEL - 300121

Rywalizuj ze szkołą tenisa

Teraz klub stał się punktem odniesienia w Novara i jest domem dla całości pierwsza szkoła padel z miasta. Kryzys zdrowotny, który uderzył czołowo we Włochy, nie oszczędził uprawiania sportu, co spowolniło rozwój klubu. Napływ praktykujących logicznie spowolnił, ale krzywa jest mimo wszystko rośnie : „Powiedziałbym, że jest to sport z najszybciej rozwijającym się trendem” - mówi Bottini. Wraz z zablokowaniem gry zespołowe zostały zawieszone. Tenis i padel mają więcej zwolenników.

Naszym celem jest rozwój i osiągnięcie tego samego poziomu co szkoły tenisowe, a także stworzenie Padel Akademia ”. Otwarciu powinien towarzyszyć turniej otwarty dla 4 kategorii wiekowych. Dowód, że odnowione zainteresowanie padel we Włoszech rośnie, klub Novara pozostaje otwarty do 21:30 w dni powszednie (20:XNUMX w weekendy) z niezaprzeczalnym sukcesem.

 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)