wiedzieć zrobić usługa pozwalając ci spokojnie dotrzeć do filet est très ważny au padel. Ale co z twoim partner ? Skąd wiedzieć gdzie powinien być żebyś nie skończył zaatakowany ?

To wszystko, wiesz, jak znaleźć bardzo specyficzne obszary podczas swojej służby. Przy oknie, w środku, na odtwarzaczu, krótko, głęboko, szybko, wolno, masz kontrolę. Kolejnym krokiem jest uzgodnienie z partnerem, aby móc potwierdzić przewagę wyniesioną z pierwszych wolejów.

Trening klasyczny lub australijski

Chociaż obecna gra jest bardzo oparta na grze australijskiej, nadal istnieje możliwość gry w klasycznym ustawieniu. Co to jest ? Cóż, w każdym momencie, gdy serwujący zmienia stronę, siatkarz robi to samo, w przeciwieństwie do formacji australijskiej, gdzie nawet jeśli serwujący zmienia strony w celu wprowadzenia piłki, siatkarz pozostaje na swoim miejscu przy siatce. Zaletą tej techniki jest to, że możesz stać się specjalistą po prawej lub lewej stronie.

Zrozumiesz zatem, że z taktycznego punktu widzenia podejście do punktu nie będzie takie samo, w zależności od wybranej opcji.

Ale Galan Juan Lebron końcowa dyskusja

Trening klasyczny

Pomysł polegałby przede wszystkim na podzieleniu się z partnerem swoimi odczuciami na temat ukończonego punktu i zadecydowaniu o taktycznej realizacji punktu, który ma nadejść, a przynajmniej kierunku zagrywki.

Informując osobę przy siatce o obszarze, w którym będzie grana, możesz przygotować się na nadchodzące uderzenie. Jeśli serwuję w kierunku bocznego okna, mój partner będzie przygotowywał się do przyjęcia piłki wzdłuż linii, a nie woleja w środku, ponieważ to bardziej ode mnie, serwującego, będzie zależało, czy podejdzie do siatki. To. Rzeczywiście, bardzo trudno jest znaleźć krótkie dośrodkowanie do siatki po odbiciu w bocznym oknie.

Inną sytuacją byłby serwis w T . W takim przypadku długa linia mojego partnera będzie trudniejsza do znalezienia niż środek. Zadba więc o pokrycie większej części centrum. Ze swojej strony pokryję obszar mojej siatki bardziej niż środek.

Trening australijski

Jeden z dwóch punktów zostanie rozegrany w formacji klasycznej, a więc z taktyką wyjaśnioną powyżej. Drugi punkt będzie trudniejszy do wynegocjowania, ponieważ będziesz potrzebować czasu, aby dotrzeć do sieci w najlepszych warunkach. Z pewnością możesz mieć bardzo skuteczny i szybki serwis, który da ci łatwe punkty, ale w dniu, w którym trafisz na dobrego odbijającego, będziesz musiał mieć plan B. Najprościej byłoby zwolnić prędkość piłki i dotknij bocznego okna, dając ci więcej czasu na zbliżenie się do siatki. Grając w ten sposób zadbasz tylko o długą linię, pozostawiając środek dla kolegi z drużyny. Usługa w T byłaby możliwa, ale z większą prędkością, aby uniknąć bezpośredniego zderzenia z przodu ciała, co naraziłoby cię na niebezpieczeństwo. Powiedzmy, że ta opcja jest oczywiście możliwa, ale bardziej ryzykowna.

dwa są lepsze

Problem polega na tym, że jeśli nie poinformujesz o tym obszaru, w którym zamierzasz zaserwować, nikt nie będzie w stanie przewidzieć możliwego kierunku piłki, a ponieważ grasz jako drużyna, byłoby to wstyd. Pamiętaj więc, aby poinformować lub przyjść i zapytać, gdzie serwujący zamierza grać, aby przyjąć lub opuścić zwrot, który przyszedłby do centrum. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.