Le baseline backhand to ruch, który nie jest tak łatwy do opanowania. Zajmuje minimum technika aby zrobić to poprawnie, oto jest nasza rada.

Bekhend z tyłu jest tak samo ważny jak forhend. W padlu nie możemy sobie pozwolić na uderzenie znacznie mniej efektywne niż inne, inaczej nasi przeciwnicy to zauważą i będą na to nalegać. Odwrotna sytuacja może grać na różne sposoby ; cięte, płaskie lub topspin.

Przygotowanie

Wszystko przechodzi przez dobre przygotowanie. Jeśli zdecydujesz się zagrać flat lub topspin backhand, najlepiej jest przygotować się z pala skierowanym w tylną szybę lub lekko przechylonym do góry. W ten sposób będziesz mieć wystarczającą dźwignię i dystans, aby zadać potężny cios bez użycia siły. Wtedy ten rodzaj niskiego przygotowania w kierunku tylnej szyby pozwala „schować” pale, utrudniając przeciwnikom odczytanie strzału. W przypadku graczy, którzy mają jednoręczny bekhend, niedominująca ręka pomoże odciągnąć pala do tyłu, tak samo jak dwuręczny bekhend, ale tym razem ręka będzie na rękojeści, a nie na bekhedzie. most.

W przypadku cięcia jest inaczej. Ustawimy naszą pale wysoko, z głową naszego pala skierowaną ku niebu, nad pasem. W zdecydowanej większości przypadków ścięty bekhend będzie grał jedną ręką, więc ręka niedominująca pomoże w przygotowaniu, pełniąc rolę gumki, która „zerwie się”, gdy zechcesz wypuścić cios. Obcięcie jest szeroko stosowane podczas ataków, ale można je również znaleźć podczas obrony za oknem, a użycie nadgarstka zwiększa skuteczność.

Miejsce docelowe

Można powiedzieć, że istnieją 2 rodzaje inwestycji w celu realizacji niepowodzenia; albo z pierwszy krok do przodu lub z pierwszym krokiem do tyłu.

Najpierw z tyłu. Powiedz, że jestem praworęczny. Kiedy już przygotuję pale, cofnę się lewą nogą. Czemu ? Aby dać sobie czas, pozwalając piłce nadejść, zagraj defensywny strzał typu lob lub slowball, który pozwoli mi spokojnie wrócić. Z drugiej strony, jeśli zdecyduję się agresywnie podchodzić do ataku na przeciwników, lepiej będzie zrobić krok do przodu prawą nogą.

W celu odwrócenia wycięcia okna użyjemy umieszczenia z krokiem wstecz. I mała rada dotycząca ograniczenia ataku; Nie wahaj się zrobić pierwszego kroku do tyłu, co da ci wystarczająco dużo czasu na dobre ustawienie się, wybranie najlepszego ataku i wreszcie ruszyć do przodu.

Strajk

Aby uzyskać dobre uderzenie płasko, z rotacją górną lub cięcie, najważniejsze jest to, aby samolot uderzeniowy był przed nami z dobrze utrzymaną palą. Początkującym łatwiej jest trzymać pala 2 rękami, dzięki czemu mamy więcej siły w momencie uderzenia. Dla tych, którzy wolą sztukę 1-handed backhand, oto punkty, które należy wziąć pod uwagę. W momencie uderzenia ramię powinno być wyprostowane, a nadgarstek stabilny. Jak zrobić ? Albo jesteś w stanie zrobić to naturalnie, albo musisz się do tego zmusić. Sztuczka polega na udawaniu, że jeździsz na motocyklu i chcesz mocno przyspieszyć. „Pełny” nadgarstek spowoduje napięcie ramienia.

Koniec gestu

Aby uzyskać w 100% skuteczny skok, potrzebujesz również dobrego i pięknego końca ruchu. Gest zakończymy zgodnie z miejscem, w którym chcemy się bawić. W przypadku strzałów obronnych, w których zrobiliśmy krok do tyłu, będziemy mieli krótki koniec uderzenia dla wolnych piłek oraz szeroki i wysoki koniec uderzenia dla lobów. Ataki będą duże i zakończą się do przodu. Topspin lub flat backhand będzie miał długi koniec gestu, który pokaże, że zakładamy, że właśnie uderzyliśmy. Cięcie bekhendowe będzie generalnie kontynuowane do przodu, więc koniec ruchu będzie musiał zostać wykonany w wybranym miejscu, aby kontynuować nasz atak.

Wnioski

Czy ważne jest, aby mieć „ładny” backhand? Niepewny. Jednak bycie konsekwentnym z jednoręcznym, dwuręcznym bekhendem, ciąć lub nie, będzie najważniejszą rzeczą ze wszystkich. Naucz się dobrze przygotowywać, z pala zawsze w tej samej pozycji, z dobrze dopasowaną pracą nóg, a przede wszystkim przy minimalnym ryzyku.

Stamtąd buduj swoją grę stopniowo, miesiąc po miesiącu, wprowadzając kilka opcji do swojego backhandu, aby była jak najbardziej kompletna. Twoje niepowodzenie nie powinno zadowolić innych, wręcz przeciwnie; musi cię zadowolić i być najgorszym koszmarem twoich przeciwników.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.