Jest apartament, dodatek do poprzedni artykuł w którym mówiliśmy o poznaniu zagraj w nasze bandeja ponieważ prawa strona będąc praworęczny. Teraz bądźmy leworęczny ou praworęczny opublikowane w lewo.

La bandeja to rodzina strzałów z woleja po wysokiej piłce zagranej przez przeciwników. W przeciwieństwie do rozbicia, w którym gracz będzie musiał podjąć wysiłek, aby podnieść piłkę jak najwyżej, dla bandeja wręcz przeciwnie, konieczne będzie towarzyszenie mu od góry do dołu. WIĘC bandeja odciąć, vibora szczotkowane lub własne pociągnięcie, przejdźmy do szczegółów.

Jeśli jesteś leworęczny, po prostu weź te same informacje i zastosuj je po swojej stronie toru.

Najprostszy i najczęściej spotykany

Najmniej energochłonnym ruchem byłoby vibora. To pociągnięcie pędzlem, wykonywane podczas luzowania, pozwala negocjować wszystkie wysokie piłki od środka toru do połowy pola serwisowego. Poza tym rozsądniej byłoby przełączyć się w tryb rozbijania. Tam vibora można wykonać po prostej trajektorii lub po krzywej, która pozwoli na pracę z różnymi prędkościami.

Do bandeja, to trochę bardziej skomplikowane. Z pewnością wymaga to większego zaangażowania fizycznego, ale pozwala mieć większy kąt, ponieważ możesz uderzyć wyżej, a zwłaszcza bliżej siatki bocznej.

Więc jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby opanować oba, idealnie, w przeciwnym razie skup się tylko na jednym strzale, aby uczynić z niego śmiercionośną broń.

Fernando Belasteguin bandeja Madryt Masters 2022 finał WPT

Inna strategia niż praworęczny

Po prawej powiedzieliśmy, że praworęczny musi grać w ten lub inny sposób w zależności od swojej pozycji. Po lewej stronie jest inaczej. Ponieważ strzały, które zamierzasz oddać, są z prawej strony ciała, a tor jest otwarty przed tobą, a nie za tobą, będziesz musiał znać swoje możliwości, a przede wszystkim pracować nad różnymi opcjami, aby dostosować się do umiejętności defensywnych swoich przeciwników.

Wiedzieć, jak się różnić

To jest podstawa. Podczas treningu lub podczas cichych sesji z przyjaciółmi ucz się bandejaszybkie, wolne, krótkie odbicie, długie odbicie, proste odbicie, wysoka rotacja, uderzenie w pojedynczą taflę, najpierw dolna szyba potem boczna… Przede wszystkim należy pamiętać, że mieszanka kilku z tych kreacji, jak np. bandeja wolne z rotacją, która ma długie odbicie, które najpierw uderza w dolną szybę i kończy się z boku, zapewniając większą wydajność.

Jak widać, celem nie jest osiągnięcie czegoś prostego bandeja ale aby móc zaoferować przeciwnikom kilka stylów ciosów, szybkości, efektów, aby skomplikować ich obronę.

Analiza przeciwnika

To jest ostatni krok. Wyobraź sobie, że twój bandeja jest coraz pełniejszy i potrafisz dostosować cios do sytuacji, teraz trzeba znaleźć błąd w obronie przeciwnika, co pozwoli ci lepiej atakować.

la vitesse

Musisz znać prędkość, z jaką przeciwnik przepuszcza piłkę i prędkość, z jaką blokuje. Jest to bardzo ważne dla odzyskiwania sieci.

Krzywa i głębokość

Musisz dostosować rotację i głębokość, aby znaleźć dystans i strzały, które przeszkadzają, sprawiając, że obrona jest niewygodna. Niektórzy gracze czują się dobrze w jednym obszarze, ale nie w innym. Niektórzy potrafią bardzo dobrze grać po odbiciu, ale nie w ogóle, gdy wychodzą przez okno lub w woleju z dołu toru. Konieczne będzie zatem zidentyfikowanie tych mocnych i słabych stron przeciwników.

Obszar gry

To jest chyba najważniejsze. Na treningu możesz wykonać bandejas, które wyglądają na bardzo czyste, wydajne i destrukcyjne dla ciebie, ale w połączeniu nie stanowią problemu.

W tym miejscu zmiana strefy będzie tak ważna. Rzeczywiście, być może twój przeciwnik nie wie, jak się odwrócić, nie lubi bronić kątów, bardzo dobrze czuje się, gdy piłka trafia w bok jego lewej stopy, ale nie w prawą stopę, może być tak, że jesteś mniej zagrożony podczas gry na środku itp.

Taktyka gry nabierze znacznie większego znaczenia, jeśli wiesz, jak to wszystko negocjować. Wyobraź sobie, że poza wiedzą, jak dobrze zarządzać wszystkimi tymi ciosami, masz dodać vibora a przebój? Więc drodzy leworęczni praworęczni i leworęczni praworęczni przyjaciele, bandejas i viboras to ruchy, które dla ciebie muszą być bardzo kompletne iz wieloma odmianami, które pozwolą ci dostosować taktykę do najlepszych. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.