La siatka w padel jest częścią gry. rykoszet kapryśny, kto może włożyć Trudność przeciwników lub wręcz przeciwnie, postaw ich z powrotem na właściwym torze. Zobaczmy to razem.

Praca z przeciwnikami poprzez zagrywanie piłkami w kierunku siatki może być potężną bronią. W porównaniu z bocznymi oknami, kratka sprzyja wybrednym odbiciom, które mogą zaoszczędzić ci sensu ... ale nie to. Więc w zależności od ruchów, które musisz wykonać, czy lepiej jest grać w siatkę, czy nie?

W locie

Jesteś blisko siatki i masz wolle, aby osiągnąć poziom powyżej talii. Czujesz się całkiem komfortowo i możesz nadać piłce trochę rytmu. Po co szukać siatki, kiedy twoi przeciwnicy są na końcu toru? Jesteś panem sieci. Jeśli w tej dominującej pozycji spróbujesz uderzyć piłką w siatkę, co może się stać? Idealnie, piłka odbije się w dół i pewnie zdobędziesz punkt. Ale biorąc pod uwagę wysokość uderzenia i prędkość, z jaką będziesz uderzać piłkę, istnieje duża szansa, że ​​piłka odbije się w górę. po dotknięciu kratki. Rezultat: twoi przeciwnicy, którzy zostali zepchnięci na dno, będą w stanie uderzyć piłkę przed nimi i przyjść i przeszkodzić ci.

Niski lot

W tym przypadku jest inaczej. Masz piłkę do gry poniżej poziomu siatki. Są szanse, że Twoi przeciwnicy już pędzą do przodu. Dążenie do gry na siatce w tej pozycji pozwala na otwieranie kątów, spowolnienie prędkości piłki, a po odbiciu się na siatce mieć losową trajektorię dla przeciwników, co pozwala nam odzyskać kontrolę nad punktem.

Rozgrywany powoli, wolej w kierunku siatki będzie miał większe zainteresowanie.

lamperti padel siatkówka bekhendowa

La bandeja

Jeśli jesteś praworęczny i grasz bezpośrednio na torze, szukanie siatki będzie fajną opcją. Uderzenie piłki w sposób przecięty lub wyszczotkowany podczas opadania pozwoli na niebezpieczne odbicie w siatce. Dlatego uważaj, przy dużej prędkości piłkę można odzyskać, ale budując swój punkt, zmieniaj swoje bandejamiędzy tylną szybą, boczną szybą i kratką, stanie się dużym atutem.

Smash

Praworęczni w lewo lub leworęczni w prawo, uderzenie w siatkę musi być częścią twojego repertuaru. Rozgrywany powoli, pozwala przede wszystkim na odbicie siatki, jednocześnie zakłócając atak przygotowany przez przeciwników. Im mocniej się na nim gra, tym mniej skuteczna. Powoli, z efektem rotacji górnej, piłka będzie miała tendencję do odbijania się z powrotem na ziemię po uderzeniu w siatkę.

Siatka rozbijająca Nacho Gadea

On też istnieje uderzenie, które najpierw odbija się od tylnej szyby, a następnie uderza w boczne kratki. Nie wahaj się używać tych ciosów, które zmuszają przeciwników do odwracania się, biegnij do przodu i zarządzaj „rozmytym” odbiciem na bocznej siatce. Oczywiście jest szansa, że ​​piłka wróci na Twój kort, ale ponieważ zawodnik znajduje się całkowicie poza swoją strefą komfortu, łatwiej będzie Ci ukończyć punkt.

Bramy na 3 metry

Roztrzaskania można szukać w kierunku siatki z odległości 3 metrów, nad tylnymi szybami. Czy to byłby dobry pomysł na sukces? Na pewno nie, bo lepiej szukać par 4, uderzenia, w którym piłka wraca na Twój kort, albo uderzenie zadziałało z efektem. Zagraj w tę wysoką siatkę interesujące na lobie. Jesteś na dole toru i grasz wysoką piłkę. Jeśli uda ci się to zrobić po odbiciu się od ziemi, twoja piłka dotknie siatki na 3 metrach, łatwiej będzie odebrać cugle punktowi.

Od dołu toru

Nie, nie, nie zapomnieliśmy o tej wolnej piłce, którą uwielbiasz grać z końca toru w kierunku przeciwnej siatki, gdy twoi przeciwnicy są przy siatce. To doskonały plan, aby wywrzeć presję na siatkarzach i usunąć je. Kąt, pod jakim podajesz piłkę, prędkość (często wolna) i niewielki efekt rotacji górnej oznaczają, że twoi przeciwnicy muszą uderzać piłkę podczas cofania. Uważaj jednak, ponieważ jest to ruch, w którym margines błędu nie jest duży, więc lepiej mieć dobrą rękę, aby spróbować tego rodzaju rzeczy ...

Wniosek: czy powinniśmy grać w sieci?

Oczywiście, ponieważ o godz padelmusi postaw wszystkie atuty po naszej stronie, aby przeszkadzać przeciwnikom i buduj nasz punkt widzenia. Pamiętaj jednak, że piłką na siatce trzeba grać z inteligencją. Rzeczywiście, piłka zagrana bez taktyki i ze zbyt dużą szybkością może spowodować utratę przewagi w punkcie ...

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.