Wraz z rozwojem padelliczba artykułów na temat wybór rakiety. Zdarza się, że wszystkiego po trochu możemy przeczytać i jest odwrotnie, więc spróbujemy oddzielić prawdę od fałszu.

Jednym z najbardziej uporczywych uprzedzeń jest to, co to wyjaśnia okrągłe rakiety są zarezerwowane dla obrońcy i że rakiety w kształcie rombu są stworzone dla napastników.

Dlatego to właściwi gracze powinni mieć okrągłą rakietę, podczas gdy lewi gracze powinni być ograniczeni do rakiet typu diamentowego.

Wracając trochę do podstaw, często słyszymy, że okrągła rakieta jest przeznaczona dla obrońców, jest to rakieta o małej mocy i zapewnia kontrolę.

Ale co decyduje o sile rakiety? Jego kształt ? Jego mech? Materiały, z których składają się jego twarze? Jego waga? Zdecydowanie po trochu...

Rozwój techniczny ostatnich lat, a zwłaszcza pojawienie się włókna węglowego, zmienił sytuację. Rzeczywiście jest to materiał, który pozwala na uzyskanie bardziej stabilnej, sztywniejszej (mniej więcej w zależności od użytego włókna) i mocniejszej rakiety.

Dziś można mieć potężną rakietę o okrągłym kształcie. Jeśli pianka nie jest zbyt miękka, jest ciężar, aw ramie jest włókno węglowe, możemy mieć rakietę, która jest zarówno okrągła, jak i agresywna!

Jeśli spojrzymy na profesjonalnych graczy World Padel Tour (WPT) widzimy, że Miguel Lamperti od lat gra w swoim słynnym ML10 Pro Cup. Zanim zacznie celować ML 10 Bahia w kształcie kropli wody, ten lewicowy zawodnik wykonał tysiące zwycięskich uderzeń swoim okrągłym Pro Cup!

Miguel-Lamperti-i-wiara w siebiePadel

Miguelito nie jest jedyny! Jego partner Arturo Coello, bardzo silny leworęczny napastnik gra z Head Gamma pro, okrągła pala. Najlepszy francuski łamacz, Jérémy Scatena, jest również zwolennikiem okrągłych palas. Postawił sobie za cel Varlion LW, rakietę, która pomimo swojego kształtu nie jest pozbawiona mocy! Rzeczywiście, niektórzy gracze twierdzą, że łatwiej im przyspieszyć piłkę, gdy pala nie ma na myśli zbyt dużej wagi. Gdybyśmy mogli podsumować: nie polegaj zbytnio na uprzedzeniach, ale bardziej na swoich uczuciach!

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.