Le World Padel Tour jest z powrotem do ściany od informacja prasowa Ale Galan, który ma reprezentować pozycję wszystkich graczy. Aby przeciwdziałać potencjalnemu odpływowi talentów na nowy obwód FIP/QSI -którego imienia jeszcze nie znamy-, WPT wykorzystuje swoje argumenty prawne.

Napisane przez prawników World Padel Tour, cette „list informacyjny do graczy” faktycznie wydaje się jedyne lekarstwo niż cykl Set Point Events, aby zatrzymać graczy, grożąc im bardzo ciężkimi sankcjami ekonomicznymi.

W komunikatuwagę przyciąga dość szczególne zamknięcie. Jeśli 20 najlepszych graczy jest wymaganych do gry tylko w turniejach WPT, gracze poza tą pozycją w rankingu byliby „wolny do udziału w dowolnym obwodzie”. W dalszej części wyjaśniono, że ten turniej nie powinien się odbyć  „w ciągu 7 dni przed i 7 dni po zawodach WPT”. 

Wiedząc, że dzisiaj turnieje WPT rozgrywane są co dwa tygodnie, wydaje się, że gracz nie może wziąć udziału w zawodach na innym torze. Dlaczego więc uwzględniać tak blisko? Można sądzić, że został napisany w czasie, gdy gracze być może obawiali się, że obwód nie oferował im wystarczającej liczby turniejów...

Jeśli WPT zrobiło wielkie rzeczy dla rozwoju padel zawodowych, tor wydaje się być dziś w martwym punkcie z zawodnikami. Jego ostatnia propozycja została odrzucona przez stowarzyszenie graczy, którzy wydają się być bardzo zainteresowani innymi projektami dotyczącymi obwodów, w tym oczywiście FIP i QSI.

Czy potencjalne roszczenie o odszkodowanie w wysokości od 300 000 EUR do 500 000 EUR dla każdego gracza wystarczy, aby powstrzymać go przez dwa lata? Całkiem możliwe, z drugiej strony w takich warunkach mówimy sobie, że utrzymanie po 2024 roku będzie skomplikowane…

Sanyo Tapia zwycięstwo w półfinale Master Final 2021

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.