Ale Galan, świat nr 1, przemawiał w imieniu wszystkich graczy, którzy obecnie pełnią funkcję World Padel Tour. Ale wydanie jest skonstruowane w sposób, który może pozostawiać wątpliwości co do porozumienia między wszystkimi graczami. Prowadzimy dochodzenie, aby dowiedzieć się więcej i pęknięcie może istnieć między graczami.

Stwierdzenie, które pozostawia wątpliwości

Pierwszy element jest dość prosty. Oświadczenie podpisuje tylko Alejandro Galán. Stowarzyszenie graczy mogło dodać podpisy najważniejszych graczy na torze, aby nadać temu dokumentowi większą wartość.

W piątym akapicie komunikatu prasowego Ale Galán mówi: „Negocjacje udziału w omawianym torze (…) prowadził komitet sterujący Związku Zawodowych Zawodników (…) ze względu na (1) liczebność i rozproszenie geograficzne zawodników (…)”.

Negocjacje te byłyby zatem prowadzone przez: Ale Galan, Paquito Navarro i Pablo Lima, odpowiedniego przewodniczącego, sekretarza i wiceprzewodniczącego. Rzecznicy Fernando Belasteguin, Miguel SemmlerJose Carlos Gaspar czy byli częścią negocjacji?

Sygnał unii od Bela

Zapytany o to przez Padel Magazine, odpowiedź Fernando Belasteguin wydaje się być dowodem na zjednoczenie głównych graczy.

„Cała oficjalna komunikacja zawsze będzie pochodzić od stowarzyszenia, które stworzyliśmy. Nie będziemy rozmawiać osobiście. Wszystkie te informacje będą przetwarzane przez naszego prawnika.", reagować Bela na nasze pytania.

Główni gracze TOP 20 wydają się być zgodni, ale jak wziąć pod uwagę opinię wszystkich profesjonalnych graczy i ocenić interesy każdego z nich?

Belasteguin Di Nenno Świat Katar 2020

Poza pierwszą dwudziestką te same zainteresowania?

Si oferta Qatar Sports Investments / FIP jest atrakcyjna dla najlepszych graczy, inne alternatywy torów, jak ta niedawno zaproponowana przez Lisandro Borgesa, może być bardziej opłacalna dla graczy spoza TOP 20/30 światowego rankingu.

Benjamin Tison, numer 75 w rankingu WPT, znajduje się w takiej sytuacji i uważnie obserwuje sytuację, która może zmieniać się z minuty na minutę.

"Tam są dwie odrębne grupy którzy są w trakcie negocjacji z różnymi władzami. Top 20 w rankingu i gracze między 30 a 150"., wyjaśnia najlepszy francuski gracz.

Projekt stworzenia stowarzyszenia graczy spoza TOP 30 jest nawet w trakcie negocjacji. Interesy tych dwóch grup są rozbieżne, a to może spowodować podział między najlepszymi graczami a innymi profesjonalnymi graczami. Granica między tymi dwiema grupami byłaby również bardzo trudna do zdefiniowania, a niektórzy gracze z przedziału 20-30, a nawet znacznie wyżej, chcieliby dołączyć do elitarnego grona.

„W przeszłości najlepsze pary dbały o własne interesy, ale tym razem wszyscy zebraliśmy się, zanim stworzyliśmy organizację”.. Ale Galán powiedział nam, że to stowarzyszenie jest dobre dla wszystkich graczy. Niektórzy gracze z wersji previa lub preprevia mogą nie do końca się z tym zgadzać...

„Wielu zakopało World Padel Tour, ale przy całym tym biznesie mówię sobie, że WPT może wyjść na szczyt. Będzie gorąco do końca”, ostrzega Benjamin Tison.

Ta opera mydlana będzie trzymać nas w napięciu przez kilka tygodni, ao tej dokładnej godzinie nikt nie wie, jaka będzie bliższa i dalsza przyszłość padel profesjonalny.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !